Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buca’da Yaşayan Pazar Alanları Yaygınlaşıyor

Buca’da Yaşayan Pazar Alanları Yaygınlaşıyor
Buca Belediyesi, ''Haftada 1 gün değil, her gün yaşayan Pazar" sloganıyla Betontaş Pazaryeri’nde hayata geçirdiği projeyi, Adatepe Mahallesi’ne yapılacak pazaryerinde de uygulayacak.

 

 
Betontaş bölgesinde yaşayan çocukların, yılın tamamında spor yaparak vakit geçirecekleri bir tesis haline dönüştürülen pazaryerinde bu yaz ücretsiz yaz spor kursları da açıldı. Buca Belediyesi Gençlik Spor Kulübü bünyesinde açılan tenis, voleybol, basketbol ve futbol kurslarında geleceğin şampiyonları yetiştirmeye başladı. İçerisinde 2 voleybol, 2 basketbol, 2 futbol sahasının yanında 2 adet tenis kortu ve 2 adet engelli basketbol sahası kurulan Betontaş Pazaryeri’ndeki yaz kurslarını inceleyen ve çocuklarla birlikte antrenmana katılan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, yatırımları atıl durumdan kurtarıp her gün işleyen aktif bir projeye döndürmüş olmanın gururunu yaşadıklarını, alanda şu anda 200 çocuk ve gencin ücretsiz spor eğitimi aldığını söyledi.
 
Betontaş Pazaryeri projesini ilçedeki diğer bölgelerde yaygınlaştırmayı planladıklarını ifade eden Başkan Piriştina, uzun zamandır pazaryeri kurulmasını bekleyen Adatepe Mahallesi sakinlerine de müjde verdi. Adatepe Mahallesi’ne Betontaş Pazaryeri modelindeki gibi pazar alanı yapacaklarını açıklayan Başkan Piriştina, "Adatepe’ye kurulacak pazar alanı inşa edilirken çok amaçlı olarak inşa edilecek. Haftada bir gün pazaryeri olarak kullanılacak olan alanı diğer günler düğün, nişan gibi kutlamaların yapılıp, spor faaliyetlerinin gerçekleştirilebileceği tesis olarak projelendireceğiz" dedi.

Yayın Tarihi : 23.07.2016 : 11:14

Etiketler : Bucada    Yaşayan    Pazar    Alanları    Yaygınlaşıyor    Bölge   


Yorumlar

8857
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN