Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Metroda Vagon Tekerleği Raydan Çıktı

Metroda Vagon Tekerleği Raydan Çıktı
İzmir Metrosu’nda dün akşam meydana gelen kaza nedeniyle Fahrettin Altay-Konak arasında seferler yapılamıyor. Yetkililer, sabaha kadar süren çalışmaların ardından, test sürüşlerinin yapılmaya başlandığını ve seferlerin Fahrettin Altay-Evka 3 arasında normale döndüğünü bildirdi.

 

 
Metro’daki kaza dün (cuma) saat 20.00 sıralarında, İzmirspor- Üçyol istasyonu arasında meydana geldi. İddiaya göre, bir vagonun iki tekerleği raydan çıkıp, elektrik akımını sağlayan hatta zarar verdi.
 
Kazanın ardından, Fahrettin Altay’dan kalkan trenler Göztepe-Poligon ve Hatay istasyonunda bekletilmeye başlandı. Sürekli olarak "Teknik bir arızadan dolayı seferlerimiz yapılamamaktadır" anonsları yapıldı. Yaklaşık 15 dakika kadar vagonların içerisinde bekletilen yolcular, daha sonra boşaltıldı.
 
Bu uyarını ardından yolcular istasyonlardan koşarak kendilerini dışarı attı. Belediye, yolcuları mağdur etmemek için ek otobüs seferleri koydu. Ancak çok sayıdaki yolcu bulunması nedeniyle otobüsler tıka basa doldu, bazı yolcular binmekte güçlük çekti. Sabaha kadar süren çalışmaların ardından, raydan çıkan vagon çekilip, zarar gören elektrik hattı tamir edildi. Test sürüşlerinin ardından, sabah saatlerinde seferler normale dönmeye başladı.

Yayın Tarihi : 23.07.2016 : 10:31

Etiketler : Metroda    Vagon    Tekerleği    Raydan    Çıktı    Bölge   


Yorumlar

3194
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN