Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP'li Yüksel'den 'Sala' Krizi İçin Şok İddia

CHP'li Yüksel'den 'Sala' Krizi İçin Şok İddia
Yüksel: Rakipleri susturmaya ve sindirmeye yönelik girişimler

 

İzmir’de CHP Beydağ İlçe Başkanı Feridun Yılmazlar ve Beydağ Belediye Başkanı CHP’li Vasfi Şentürk’ün makam şoförü, bir belediye meclis üyesi, ve belediyede çalışan üç işçi, 15 Temmuz’da cami imamının sala okumasına tepki gösterdikleri gerekçesiyle gözaltına alınmıştı. Altı kişi sorgulamanın ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. CHP İzmir İl Başkanı Alaatin Yüksel, demokrasi mücadelesinin siyasi rakipleri susturmaya ve sindirmeye yönelik girişimlere dönüşebileceğini öne sürdü.
 
İzmir’in Beydağ İlçesi’nde CHP İlçe Başkanı Feridun Yılmazlar, Beydağ Belediye Başkanı CHP’li Vasfi Şentürk’ün makam şoförü, bir belediye meclis üyesi, belediyede ve belediyede çalışan üç işçi, darbe girişiminin yaşandığı gece camiden sala okuyan imamla gerginlik yaşadıkları, imamının sala okumasına tepki gösterdikleri gerekçesiyle dün (perşembe) akşam saatlerinde gözaltına alındı. bugün ifadeleri alınan alkı kişi, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. CHP İzmir İl Başkanı Alaatin Yüksel, demokrasi mücadelesinin siyasi rakipleri susturmaya ve sindirmeye yönelik girişimlere dönüşebileceğini öne sürerek, şöyle konuştu:
 
"15 Temmuz’da cami imamı ezan ve salayı birkaç kez okuyunca bazı vatandaşlar ’ne oluyor’ diyerek, tepki göstermiş. Bu gerginlik partiler arasında tartışmaya dönüşmüş. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, beni telefonla arayarak, ’imamı tartaklamışlar’ dedi. Oysa o gece cami imamı, CHP’nin İlçe Başkanı’na sürekli ’ben sizden çok memnunun. Siz bana her zaman çok destek oldunuz’ demiş. İmamın şikayetçi olduğu da yoktu. Aradan bir hafta geçti. Şimdi şikayetçi olundu. Bu bir cadı avına dönüştü. Bizim korktuğumuz bu siyasi rakipleri susturmaya, sindirmeye yönelik birşeye dönüşmesin. Başından beri demokrasiye, özgürlüklere sahip çıkalım diyoruz ama korktuğumuz başımıza geliyor. İktidar partisinin ilçe başkanları ve yöneticileri, orada baskı ve şikayetle imamı şikayetçi olmaya zorladılar. Dün akşam alkı kişi gözaltına alındı. Sabaha kadar tutuldu, sabah ifadeleri alındı. Bunlar oranın yerli halkı, çağırsalar gelirlerdi. biri demokrasinin temel direği olan bir partinin ilçe başkanı. Burada bir sıkıntı ve zorlama var, bir korkutma var, bir sindirme var. ’Sesinizi çıkarmayın. alırız içeriye’ demek bu. Bu yapılanlar, uzlaşma ve demokrasi iklimine zarar veriyor."

Yayın Tarihi : 22.07.2016 : 14:22

Etiketler : Chp    Beydağda    Gözaltı    Haberine    Ek    Bölge   


Yorumlar

4324
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN