Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sürekli Yorgun Ve Halsiz Hissedenler: Derdinizin Çözümü Elinizin Altında

Sürekli Yorgun Ve Halsiz Hissedenler: Derdinizin Çözümü Elinizin Altında
Kendinizi yorgun ve moralsiz hissediyorsanız su içmeyi deneyin!

 

Bir su içmekle yorgunluğum gider mi diye düşünmeye başlamış olabilirsiniz. Bu durum saçma ve mantıksız gibi görünse de vücudumuzun çoğunun sudan oluştuğu düşünüldüğünde susuz kalan vücut sistemi aynı şekilde çalışmak için fazlasıyla güç sarf eder. Ve böylece yorgun ve bitkin düşer.
 
Kısacası çok basit ve kolay bir denklem diyebiliriz bunun için. Gün içerisinde sağlıklı bir insanın herkesin bildiği gibi en az 2,5 – 3 litre su içmesi gerekmektedir. 
 
Bu seviyede su içmeyen sağlıklı bir insanın vücudu halsizlik, yorgunluk, bağırsak tembelliği ve kas krampları ile karşılaşması muhtemeldir. Su günlük enerjinizi doğrudan etkiler.
 
Bu yaz günlerinin başlangıcında kendinizi daha enerjik, mutlu, pozitif ve hareketli hissetmek istiyorsanız bol bol su içmelisiniz. Ayrıca su içmenin kilo vermenizde de ne kadar büyük rol oynadığını söylememize gerek yok!
 
Su içerek bağırsaklarınızı çalıştırır ve metabolizmanızı hızlandırırsınız. Bununla birlikte de kilo vermeniz kolaylaşır hazımsızlık sorunlarınızı minumuma erdirmiş olursunuz.
 
Günlük su tüketiminizi hesaplarken içtiğiniz kahve, çay ve diğer sıvı içecekleri bu hesabın içine katmamaya özen gösterin. Çünkü suyun etkisini bu içeceklerden hiçbiri sağlamaz.
 
Yapılan en çok hatalardan biri de su içmek için susamayı beklemek oluyor. Beklemek yerine kendinize ait bir litrelik bir şişeniz olsun ve günde iki şişeyi kendinize bitirmeyi görev haline getirmelisiniz.
 
Bunu alışkanlığa dönüştürdüğünüzde siz farkında olmadan eliniz su şişesine gidecektir zaten. Su içerek bahar yorgunluğuna elveda diyebilirsiniz. Yazın ter ile kaybettiğiniz vücut suyunuzu bol su içerek normal seviyesinde taşırsanız kendinizi çok daha iyi hissedersiniz. 
 
Aynı zamanda susuzluk baş ağrısına da yol açar. Bu gibi rahatsızlıklara da su içerek engel olabilir ve sağlığınızı basit ve güzel bir yolla korumanın huzurunu doyasıya yaşayabilirsiniz.
 
Kaynak:mynet

Yayın Tarihi : 22.07.2016 : 12:15

Etiketler : yorgunluk    halsizlik    su       


Yorumlar

9559
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN