Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Aliağa’da Mesleki Yeterlilik Sınavları Devam Ediyor

Aliağa’da Mesleki Yeterlilik Sınavları Devam Ediyor
İzmir’in Aliağa İlçesi’nde Aliağa Ticaret Odası (ALTO) ve Belgetürk tarafından kaynak operatörü ve çelik kaynakçıları için mesleki yeterlilik sınavı yapıldı.

 

Aliağa’da mesleki yeterlilik belgesi almak için sınavlara katılan 12 kaynak operatörü ve 12 çelik kaynakçısı, ilk olarak yazılı sınava girdi. Yazılı sınavın ardından 15’er dakikalık mesleki deneyimlerinin sözlü olarak tespit edilmesine yönelik mülakatlar yapıldı. Sınavın son aşamasında ise, adaylar uygulamalı sınava tabi tutuldu.
 
Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, "Oda olarak buradaki rolümüz mesleki yeterlilik belgesi almak için sınava girecek kişilerin koordinasyonunu sağlamak; oda, işçi ve işveren olarak üçünü biraya getirmek. Sınavlar teorik, mülakat ve uygulamalı olarak devam ediyor. Üç aşamalı sınav sonunda bağımsız değerlendiriciler değerlendirmelerini yapacak. Süreç sonunda kaliteli işçi ile işvereni bir araya getirmiş olacağız" dedi.
 
Başkan Saka, Aliağa Ticaret Odası olarak üye firmaların çalışanlarının mesleki yeterlilik belgesi alması için her türlü çalışmayı yaptıklarını ifade ederek, üye ve meslek mensuplarının mağdur olmamak için kendileriyle iletişime geçmesini istedi.
 

Yayın Tarihi : 21.07.2016 : 15:14

Etiketler : Aliağada    Mesleki    Yeterlilik    Sınavları    Devam    Ediyor    Bölge   


Yorumlar

3954
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN