Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Demokrasi Nöbeti Sürüyor

Demokrasi Nöbeti Sürüyor
FethullahçıTerör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası Sivas’ta kent meydanına çıkan vatandaşlar, park ve bahçelere kurdukları çadırlarda demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor.

 

15 Temmuz akşamı başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin 6’ıncı gününde kent meydanına çıkan vatandaşlar, demokrasi nöbetini sürdürdü. Valilik binası önünde toplanan yaklaşık 5 bin kişi sloganlar atarak darbe girişimini protesto etti. Çeşitli dövizler taşıyan vatandaşlar darbe girişiminde şehit olanlar için dua ederek tekbirler getirdi. Bazı vatandaşlar ise park ve bahçelere çadırlar kurarak burada bekledi.
 
Demokrasi nöbetini çadırda sürdüren Tuğba Karapınar, "Cuma günündeki darbe girişiminden beri buradayız, devletimizin her zaman yanındayız. Cumhurbaşkanımız ’buradan gidin, meydanları bırakın’ diyene kadar burada olmaya devam edeceğiz. Çadır kurduk. Kalmaya devam edeceğiz. Kaç gündür sokak ortasında yatıyorduk. Bugün çadır kurduk sabaha kadar buradayız, nöbetteyiz" dedi.
 
Tuncay Seylan ise, "4 gündür buradayız. Allah’ın izniyle ülkemizi kimseye parçalatmayacağız. Arkamızda bu halk, bu güzel insanlar olduktan sonra hiç kimse bizi yıkamaz" diye konuştu

Yayın Tarihi : 20.07.2016 : 23:34

Etiketler : Sivas    Halkı    Çadırlarda    Demokrasi    Nöbetini    Sürdürdü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4398
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN