Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Madalyasını Şehitlere Armağan Etti

Madalyasını Şehitlere Armağan Etti
Dünya Okul Sporları Olimpiyatları’nda judoda dünya 3’üncüsü olan Manisalı sporcu 16 yaşındaki Mert Şişmanlar, kazandığı madalyayı şehitlere armağan etti. Manisa Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç’e madalyasını veren Şişmanlar, darbe girişiminde şehit olan güvenlik güçleri için yarıştığını söyledi.

 

Manisalı judo sporcusu Mert Şişmanlar, darbe girişiminden 2 gün sonra Trabzon’da yarıştığı Dünya Okul Sporları Olimpiyatları’nda judoda dünya 3’üncüsü oldu. Başarılı sporcu madalyasını aldıktan sonra geldiği Manisa’da ailesine madalyayı darbe girişiminde şehit olan askerler için Emniyet Müdürlüğü’ne vermek istediğini söyledi. Manisa Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Savaş Duman, Judo İl Temsilcisi Cengiz Şişmanlar, sporcunun babası Zafer Şişmanlar, dünya 3’üncüsü Mert Şişma ile birlikte Manisa İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Manisa İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç’e madalyasını veren Mert Şişmanlar, "Ülkemizin içinde kaldığı duruma çok üzüldüm. O gün büyük bir özveri gösteren polislerimiz ve şehitlerimizin için bir şey yapmalıydım. Daha azimli bir şekilde yarışa çıktım. Aldığım madalyayı da emniyet teşkilatımıza ve şehitlerimize armağan ediyorum" dedi.
 
Başarılı sporcuyu alnından öpen İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç de madalyanın kendileri için çok değerli olduğunu söyledi. Ülkenin bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldığını kaydeden Bilgiç, "Kahraman güvenlik güçlerimiz ve milletimiz sayesinde bu darbe girişimi başarıya ulaşamadı. Hainler mutlaka cezalarını çekecektir. Ama ben bu kadar duyarlı gençlerimizin olduğu için çok mutluyum. Böyle gençler olduktan sonra milletimizin sırtı yere gelmez. Gelecek nesil bu gençlerimize emanet olacak. Bu madalya bizi çok duygulandırdı" dedi.
 
Ardından dünya 3’üncüsü olan Mert Şişmanlar kazandığı madalyayı çıkararak Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç’in boynuna taktı. Müdür Bilgiç de, başarılı sporcuya teşekkür belgesi verdi.

Yayın Tarihi : 20.07.2016 : 16:02

Etiketler : Madalyasını    Şehitlere    Armağan    Etti    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7452
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN