Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karşıyaka'da Temizlik Harekatı

Karşıyaka'da Temizlik Harekatı
Karşıyaka’nın tüm mahallelerinde çeşitli çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, vatandaşlardan gelen talepleri de değerlendirerek Şemikler için seferberlik başlattı. Tellibahçe bölgesinde sokaklar temizlendi, molozlar kaldırıldı ve parklara ağaç dikildi.

 

Fen İşleri, Temizlik İşleri ile Park ve Bahçeler müdürlüklerinin ortak çalışması kapsamında Tellibahçe bölgesinde eş zamanlı çalışma başlatıldı. İlk olarak boş arazilere bırakılan molozlar ile kullanılamaz haldeki ev eşyaları toplatıldı. Arazilerin giriş ve çıkışları kapatılarak moloz dökümünün önüne geçildi. Yaya ve araç yollarının kenarlarındaki kurumuş otlar temizlenerek yangın tehlikesi giderildi, çevre temizliği sağlandı.
 
PARKLARA AĞAÇLAR DİKİLDİ
 
Şemikler’in parklarında da bakım ve yenileme çalışması yapıldı. Ağaçlar budandı. Spor aletleri ve banklar onarıldı. Farklı noktalara, başta süs elması, akasya ve erguvan olmak üzere yüze yakın ağaç dikimi yapıldı. Hurda toplayıcılar tarafından bırakılan birikintiler de kaldırıldı. Mahallede topyekun başlatılan çalışmaların, belirli dönemlerde devam edeceği belirtildi.
 
HEDEF, DAHA TEMİZ KARŞIYAKA
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Hem çevre temizliğini sağlamak hem de kent estetiğini korumak için, Karşıyaka’nın her sokağında, bütün müdürlüklerimizle koordineli çalışmalar yürütüyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen öneri ve talepleri de dikkate alarak, daha temiz ve daha huzurlu bir Karşıyaka yaratacağız” dedi. 

Yayın Tarihi : 20.07.2016 : 10:52

Etiketler : karşıyaka belediyesi    hüseyin mutlu akpınar    şemikler    temizlik işleri    fen işleri           


Yorumlar

2791
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN