Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bornova'da Tasarruf Devri

Bornova'da Tasarruf Devri
Kullandığı iş makinesi ve kamyonlarının bakım ve onarımını kendi bünyesinde yapan Bornova Belediyesi yeni bir çalışma daha başlattı. Bu kapsamda belediye bünyesinde kullanılan araç ve otobüslerin de bakımı yapılmaya başlandı. Bornova Belediye BaşkanıOIgun Atila, “Her konuda azami ölçüde tasarrufu hedefliyoruz. Kendi araçlarımızı kendi imkanlarımızla tamir de bu tasarrufun bir parçası. Tasarruftan elde ettiğimiz kaynaklarla da yurttaşlarımıza daha fazla hizmet imkanı sağlıyoruz” dedi.

 

Bornova Belediyesi bünyesinde bulunan 189 kayıtlı aracın bakım ve onarımlarını kendi imkanlarıyla yapıyor. Fen İşleri Şantiyesi içinde bulunan atölyede daha önce iş makinaları ve kamyonlar kanallar yardımıyla tamir ediliyordu. Yeni alınan araç kaldırma lifti sayesinde ise artık tüm araçlara hizmet verilebiliyor. 
 
Araçların periyodik bakımlarından, arızalarına ve lastik değişimine kadar tüm işlemler atölyede yapılabiliyor. Böylece kısa sürede onarımları yapılan araçlar tekrar hizmete vermeye başlıyor. Böylece belediye kaynaklarından önemli bir tasarruf sağlanıyor.
 
Daha önce dışarıdan tamir ve bakım hizmeti aldıklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Kamyon ve iş makinaları dışındaki araçlarımızı atölyemizde tamir edemiyorduk. Yeni alınan araç kaldırma lifti sayesinde artık otobüs ve binek araçlarımızı da kendimiz tamir ediyoruz. Bu sayede hem zamandan kazanıyoruz, hem de tasarruf etmiş oluyoruz. Tasarrufla elde ettiğimiz kaynaklarla da yurttaşlarımıza daha fazla hizmet olanağı sağlıyoruz.” dedi. 

Yayın Tarihi : 20.07.2016 : 10:47

Etiketler : Bornova Belediyesi    Olgun Atila    tamir atölyesi    Fen İşleri Şantiyesi       


Yorumlar

8990
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN