Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Madalya Avcısı, Boş Geçmiyor

Madalya Avcısı, Boş Geçmiyor
Judoda yakın geleceğin en büyük yıldızları arasında olması beklenen İzmir Büyükşehir Belediyesi sporcusu Dilan Doğan, bu yıl katıldığı 6. uluslararası yarışmada da şeref kürsüsüne çıkmayı başardı. Genç sporcu Trabzon'da düzenlenen Dünya Okul Sporları Olimpiyatı’nda gümüş madalya kazanarak geleneği bozmadı.

 

İzmir Büyükşehir Belediyespor’un milli judocusu Dilan Doğan, Trabzon’da yapılan Dünya Okul Sporları Olimpiyatı’nda (GYMNASIADE) sıkletinde ikinci olarak gümüş madalya kazandı. Öğrenim hayatını Karataş Anadolu Lisesi’nde sürdüren milli sporcumuz, bu derecesiyle 2016 yılında katıldığı 6. uluslararası yarışmada da kürsüye çıkmayı başardı. Dilan Doğan, ülke içindeki dereceleriyle birlikte bu yıl toplamda 8. madalyasını kazanmış oldu.
 
Madalya canavarı
 
Dünya Okullar Olimpiyatı’nda 40 kilogramda Romanyalı, Brezilyalı ve Hintli rakiplerini yenmeyi başaran genç judocu, tek yenilgisini Rus sporcu karşısında aldı. Altın madalyayı puan farkıyla kaybeden Dilan Doğan, kazandığı gümüş madalyayla bu yılın 6. uluslararası madalyasını elde etti. Avrupa kupalarında 1 altın, 2 bronz, Balkan Şampiyonası'nda altın, Avrupa Şampiyonası'nda bronz ve son olarak Okul Sporları Olimpiyatı’nda gümüş madalya kazanan Dilan, Türkiye şampiyonlarında ise 1 altın ve 1 gümüş madalya elde etti.

Yayın Tarihi : 20.07.2016 : 10:29

Etiketler : İzmir Büyükşehir Belediyespor    milli judocu    Dilan Doğan       


Yorumlar

7863
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN