Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Almanya'dan Rusya İçin İhraç Talebi

Almanya'dan Rusya İçin İhraç Talebi
Almanya, Rusya'nın 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'ndan ihraç edilmesini istedi.

 

Almanya Olimpiyat Komitesi (DOSB) Başkanı Alfons Hörmann, Dünya Dopingle Mücadele Ajansının (WADA) Rusya'da devlet destekli doping yapıldığı yönündeki raporunun ardından bu ülkenin Brezilya'da düzenlenecek 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'ndan ihraç edilmesini talep etti.
 
Hörmann, yaptığı yazılı açıklamada, WADA'nın görevlendirdiği spor hukukçusu Richard McLaren'in hazırladığı raporda Rusya Spor Bakanlığının ve istihbarat servislerinin katılımıyla sistematik bir şekilde doping yapıldığı konusunda ciddi kanıtların yer aldığını belirtti.
İddiaların ölçüsünün şaşırtıcı olduğunu ifade eden Hörmann, doping kullanımının devlet tarafından yönetilmesi ve sistematik gizlenmesinden dolayı Rusya'nın Ulusal Olimpiyat Komitesinin ihraç edilmesine kadar uygun yaptırımların getirilmesi gerektiğini kaydetti.
 
Fair play ve fırsat eşitliği gibi sporun değerlerinin bilinçli şekilde ayaklar altına alınması halinde bunun cezalandırılması gerektiğini belirten Hörmann, DOSB'nin raporu değerlendirerek gerekli sonuçları çıkaracağını sözlerine ekledi.

Yayın Tarihi : 19.07.2016 : 16:15

Etiketler : rusya    almanya    rio 2016    wada    doping   


Yorumlar

4808
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN