Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir'de Kimler Açığa Alındı

İzmir'de Kimler Açığa Alındı
Darbe girişimi sonrası kamu kadrolarındaki görevden almalar devam ediyor. Operasyonların İzmir ayağında da vali yardımcılarından, kaymakama kadar çok sayıda görevden alma bulunuyor.

 

Paralel Devlet Yapılanması/FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan mülki idare amirleri listesinde İzmir’den iki vali yardımcısı ile bir ilçe kaymakamı yer almıştı. Görevden alınan vali yardımcıları Mehmet Suat İlhan ve Ufuk Seçilmiş oldu. Ayrıca İçişleri Bakanlığı'nın açıkladığı listede bir de karışıklık yaşandı.. 
 
Bakanlık, görevden alınanlar arasında Karabağlar kaymakamının da olduğunu açıkladı. Kaymakam olarak da şu anda görevde olan Mehmet Sadık Tunç yerine Muammer Sönmez ismi yazıldı. Bu durum valilik ve kaymakamlıkta kafa karışıklığına neden olurken araştırmalar sonrası gerçek ortaya çıktı.  Geçtiğimiz yıl yayınlanan kaymakamlar kararnamesinde Karabağlar’a atanan fakat halkın ve siyasetçilerin tepkisi nedeniyle görevlendirilmesi durdurulan Hukuk Müşaviri Muammer Sönmez’in isminin görevde alan Kaymakam Tunç’un yerine yazıldığı belirlendi. 
 
İzmir'de bir diğer görevden alınan isim de Menderes Kaymakamı Ahmet Ufuk Hasçakal  oldu. Hasçakal'ın yanı sıra Kınık Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Özalp ve eşi hakim Tuba Özalp de açığa alınan isimlerden oldu.
 
Soruşturma kapsamında açığa alınanlar arasında İzmir’de daha önce aktif görev yapmış birçok isim de dikkat çekti. 
İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Genel Sekreterliği görevinde bulunan Mülkiye Başmüfettişi Ergüder Can da açığa alındı.
 
Ayrıca, Çiğli’nin eski Kaymakamı Mustafa Arı, Menemen eski Kaymakamı Turgut Subaşı, Gaziemir eski Kaymakamı Şerafettin Tuğ, İzmir eski Vali Yardımcısı İbrahim Ballı, Seferihisar eski Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, Karabağlar eski Kaymakamı Veysel Özgür gibi isimler şu anda görev yaptıkları vali yardımcılıkları ve kaymakamlık görevlerinden alındı.

Yayın Tarihi : 19.07.2016 : 14:55

Etiketler : izmir    görevden almalar    fetö    pdy    darbe girişimi       


Yorumlar

5138
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN