Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Berkay Besler Avrupa Şampiyonu

Berkay Besler Avrupa Şampiyonu
İtalya’daki yarış sonrası “Hedefim İspanya’da şampiyonluk” diyen milli karting sporcumuz Berkay Besler, verdiği sözü tuttu. Berkay, 2016 X30 Euro Series Şampiyonluğuna ulaşarak başarı halkasına bir yenisini daha ekledi.

 

Milli karting sporcumuz Berkay Besler, muhteşem bir zafere daha imza attı. Berkay, lider gittiği İspanya’da, X30 Euro Series şampiyonluğuna ulaşarak, uluslararası başarı halkalarına bir yenisini daha ekledi. İtalya’daki yarışta harika performansını birincilikle taçlandıran ve 88 puanla liderliğin sahibi olan Berkay Besler, İspanya’daki yarış öncesinde, “Hedefim şampiyon olarak İstiklal Marşımızı yeniden dinletmek ve ülkeme yeni bir mutluluk yaşatmak” şeklinde konuşmuştu.
 
İNGİLİZ’İ GEÇMELİYDİ
 
1700 metre uzunluğundaki Zuera pistinde yapılan yarışlar, tüm hafta sonu boyunca müthiş bir heyecana sahne oldu. 11 turluk pre finale dördüncü sıradan başlayan Berkay Besler, 1.04.931’le en iyi tur zamanını kaydettiği mücadeleyi üçüncü sırada bitirdi. Final yarışı 16 turdu ve temsilcimizin mutlu sona ulaşabilmesi için İngiliz rakibi Brett Ward’un önünde finişe gelmesi gerekiyordu. 
 
3 PUAN ÖNDE BİTİRDİ
 
Berkay Besler, 1.05.185’le yine en hızlı tur zamanına sahip olduğu finali, hızı, kontrolü ve akıl dolu pilotajıyla ev sahibi Leon Carlos’un ardından ikinci tamamlarken, rakibi Brett Ward’u ise geride bırakmayı başardı. Bu sonuçla yarış öncesi verdiği sözü tutan Berkay, puanını 172’ye çıkararak Brett Ward’un 3 puan önünde 2016 X30 Euro Series Şampiyonluğu’na ulaşarak, ülkemiz adına önemli bir başarıya daha imza atmış oldu. 

 

Yayın Tarihi : 19.07.2016 : 14:14

Etiketler : berkay besler    karting    avrupa şampiyonu   


Yorumlar

2834
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN