Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Trabzon'dan Üzücü Haber

Trabzon'dan Üzücü Haber
Trabzon'un Maçka ilçesinde yol kontrolü yapan polis ekiplerine saat 08.30 sıralarında teröristler tarafından ateş açıldı. Saldırıda 3 polis şehit olurken, 4 polis ve 1 vatandaş yaralandı. Ormanlık alana kaçtıkları belirlenen teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyonlar başlatıldı

 

Maçka - Gümüşhane yolu üzerinde, Gümüşhane tarafından gelen araçları kontrol amacıyla yol kenarında park halinde duran polis aracı ile minibüse, bugün saat 08.30 sıralarında ormanlık alandan teröristler tarafından roketli saldırı yapıldı. Teröristler sonrasında otomatik silahlarla ateş açıp, el bombaları attı.
 
Saldırı sırasında araçlarda ve çevresinde bulunan 7 polis memuru yaralandı. Açılan ateşe polis memurları karşılık verdi. Hızla olay yerine takviye polis ve jandarma ekipleri sevkedildi. Yaklaşık bir saat süren çatışmanın ardından teröristler ormanlık alanın içlerine doğru kaçtı.
 
2 POLİS ŞEHİT
 
Trabzon Valiliği, saldırıda 3 polisin şehit olduğunu, 4 polis ile 1 sivilin yaralandığını açıkladı. 
 
Çatışma sırasında çevreden geçerken, kurşunların isabet ettiği bir dükkanın kırılan cam parçaları 28 yaşındaki Duygu Şeker’in koluna ve boynuna isabet ederek yaralanmasına neden oldu. Yaralı polisler ile Duygu Şeker hastanede tedavi altına alındı.
 
Trabzon Valiliği’nden yapılan açıklamada, "19 Temmuz 2016 salı günü saat 08.30 Maçka ilçesinde yol kontrolü uygulaması yapmakla görevli emniyet mensuplarımıza terörist saldırı gerçekleştirilmiş olup, saldırıda 3 polis memurumuz şehit olmuş, 4 polis memurumuz ile 1 sivil vatandaşımız yaralanmıştır. Eylemi gerçekleştirenlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyon başlatılmıştır" denildi.
 
VATANDAŞLAR DA SİLAHLARIYLA YARDIMA KOŞTU
 
Silahını alan vatandaşlar, ormanlık alana kaçan teröristleri yakalamak için polise yardıma koştu. 
 
Terörist grup ile güvenlik güçleri arasında sıcak temas sağlandı. Bölgede zaman zaman çatışmaların devam ettiği belirtildi.
 
Saldırıyı yapanların bir süredir Doğa Karadeniz Bölgesi’ne sızmaya çalışan PKK’nın bir terörist grubu olduğu sanılıyor. 
 
CAMİLERDEN KAN ANONSLARI YAPILDI
 
Diğer yandan, camilerden yaralılar için kan anonsları yapıldı. Polisler, yaralı arkadaşları için hastanelere giderek kan verdi. 
 
Trabzon Emniyet Müdürü Murat Köksal da, olay yerine gelerek bilgi aldı.
 
TRABZON VALİSİ'NDEN SOSYAL MEDYA UYARISI 
 
Trabzon Valisi Yücel Yavuz, yaptığı yazılı açıklamada, bazı art niyetli kişi veya kişiler tarafından sosyal medya ve SMS yoluyla gerçek dışı haberler yayılmaya çalışıldığını belirtti.               
 
Resmi açıklamalar dışındaki bilgi ve haberlere itibar edilmemesi gerektiğini kaydeden Yavuz, "İl merkezi ve ilçelerimizde, saat 08.30'da Maçka'da meydana gelen hadise dışında herhangi bir olumsuz durum mevcut değildir. İlimiz ile ilgili bu tür konularda Valiliğimiz tarafından yapılan resmi açıklamalar dışında hiçbir bilgi ve habere itibar edilmemesi önemle rica olunur" ifadelerini kullandı.

 

Yayın Tarihi : 19.07.2016 : 12:17

Etiketler : trabzon    çatışma    terör    maçka    gümüşhane   


Yorumlar

1241
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN