Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Uçuğu Bir Günde Geçirecek Tarifler

Uçuğu Bir Günde Geçirecek Tarifler
İlaçlara aldanmayın, elinizin altındaki malzemelerle problemi kökünden çözün!

 

Sabah kalktığınızda dudağınızda ağrı veren ve çok çirkin görünen bir uçuk kadar kötü şey yoktur. Özellikle de o gün sizib için önemli bir günse. Durum fena! Hızlı bir şekilde uçuktan kurtulmanız gerekiyorsa artık panik yapmanıza gerek yok çünkü çözümü var! Hatta öyle ağıt kimyasallarla falan da değil.
 
Süt
 
Bu belki biraz şaşırtıcı olacak ama buzdolabınızdaki 1 litre süt derdinize derman olabilir! Bir parça pamuğu süte batırın ve birkaç dakika bekleyin. Hemen yıkamaya gitmeyin, bir süre uygulayın ve bekleyin.
 
Sarımsak
 
Çoğumuz annemizin bize soğuk algınlığı için tavsiye ettiği sarımsağı hatırlarız. Ama annemizin söylemediği bir şey daha var ki, o da bunun aynı zamanda uçuklara da iyi gelmesi. Hem iyileştirme, hem antiviral, hem de antibiyotik özelliği sarımsağı tam doğal bir çözüm haline getiriyor. Bir diş sarımsağı kesin ve doğruca yaraya bastırın.
 
Nane yağı
 
Nane yağı karşımıza daha güzel kokulu bir seçenek olarak çıkıyor. Bu yağı günde 3 kez uyguladığınız taktirde ne ağrı kalır, ne de uçuk. Sürekli burnunuza güzel koku gelmesi de cabası.
 
Buz
 
Çok basit diye düşünüyorsunuz değil mi? Yani belki diğerleri kadar mucizevi içeriklere sahip değil ama kullanımı en kolay olanı olduğu kesin. Dondurucusunda buz olmayan kim var ki? Ha eğer yoksa, o zaman hemen marketten alabilirsiniz.
 
Buzu uçuk üzerinde gün boyunca tutun, özellikle de ilk çıktığı zamanlar. Buzun serinliği uçuğun kabarmasını önleyecek ve dudaktaki ağrıyı azaltacak, daha kötü bir hal almasını engelleyecek.
 
Kaynak: Mynet
 

Yayın Tarihi : 19.07.2016 : 10:38

Etiketler : uçuk    hastalık    acı    çirkin    yara    sarımsak    süt    buz    nane yağı    uçuğu geçiren doğal tarifler       


Yorumlar

8785
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN