Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buca'ya Gençlik Kampı Kuruluyor

Buca'ya Gençlik Kampı Kuruluyor
İlçede köy turizmini ve kırsal kalkınmayı geliştirecek çalışmalara ağırlık veren Buca Belediyesi, eşsiz doğası ile İzmir’in incisi Buca Kaynaklar’da Gençlik Kampı kurmak için çalışmalara başladı. Binlerce genç ve doğa tutkununa yepyeni bir buluşma noktası olacak ve tüm kamp ihtiyacını karşılayacak şekilde projelendirilen Gençlik Kampı, yaklaşık 5 bin metrekare alanı kaplayacak.

 

Buca Belediyesi, eşsiz doğası ve manzarası ile özellikle hafta sonları şehrin yorucu havasından kurtulmak isteyen İzmirlilerin uğrak mekanı olan Kaynaklar’a yepyeni bir merkez kazandırıyor. İlçede kırsal kalkınma ve köy turizmini geliştirici yatırımlarını arttıran Buca Belediyesi, Kaynaklar bölgesine renk ve heyecan katacak Gençlik Kampı’nda çalışmalarına başladı. 
 
Doğa tutkunlarının tüm kamp ihtiyacını karşılayacak şekilde projelendirilen Gençlik Kampı, yaklaşık 5 bin metrekare alanı kapsayacak. Bölgeye renk ve heyecan katacak Gençlik Kampı’nın 135 metrekarelik bölümünde kafeterya, geri kalan bölümünde ise çadır alanları, ilginç tasarımlarıyla dikkat çeken bungalovlar, hobi bahçeleri,  dağcılık alanları, bisikletçilerin yorgunluk atıp bisikletlerini tamir ettirebilecekleri tamir noktaları ve etkinlik alanları yer alacak.
 
Projeyi yerinde inceleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina,  kamp alanı ile İzmir’in önemli bir ihtiyacını karşılayacaklarını söyledi. Alanda ilk etapta 40 kişinin konaklayabileceği 10 adet bungalov, 10 adet çadır kurulacağını belirten Başkan Piriştina, hobi bahçeleri, restoran ve şömineli dinlenme alanları da yer alacak Gençlik Kampı’nda günübirlik turlarda düzenleyerek Bucalıların yanı sıra tüm Türkiye’yi misafir etmeyi planladıklarını açıkladı.  

Yayın Tarihi : 19.07.2016 : 10:27


Yorumlar

6488
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN