Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tire'ye Avrupa Standartlarında Tesis

Tire'ye Avrupa Standartlarında Tesis
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, yeni yasayla sınırlarına dahil olan Tire’ye Avrupa standartlarında arıtma kurmak için ihaleye çıkıyor. 66 bin kişiye hizmet verecek tesis, günde 11 bin 700 metreküp atık su arıtacak.

 

Avrupa Birliği standartlarında arıtma sayısı ve kişi başına düşen arıtma miktarlarıyla “Türkiye liderliğini” koruyan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin arıtma seferberliği sürüyor. 5216 sayılı yasayla sınırlarına dahil olan ilçelerde arıtma yatırımlarını tamamlayan, Yeni Foça, Bayındır Hasköy, ve Menemen Türkelli’de arıtma yatırımlarını sürdüren İZSU, şimdi de Bütünşehir Yasası ile sınırlarına dahil olan ilçelerde arıtma yatırımlarına başlıyor. Bu ilçelerdeki arıtmaların ilki ise Tire’de kuruluyor. 
 
İZSU, Hüseyin Ağa Köprüsü Mevkii'nde Tire Belediyesi’ne ait 21 bin metrekarelik alanda, projesi İller Bankası tarafından hazırlanan arıtma tesisi için 19 Temmuz 2016 tarihinde yapım ihalesine çıkacak. 66 bin nüfusa hitap edecek arıtma tesisi günde 11 bin 700 metreküp atık su arıtacak. 
 
Bayındır Hasköy ve Tire arıtmasının da devreye girmesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Küçük Menderes havzasında kurduğu arıtma tesisi sayısı 12’ye çıkacak. Sırada Selçuk, Kiraz, Karaburun, Mordoğan ve Beydağ arıtmaları yer alıyor. 

Yayın Tarihi : 19.07.2016 : 10:00

Etiketler : izmir büyükşehir belediyesi    arıtma       


Yorumlar

5965
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN