Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


48 Üyenin Görevine Son Verildi

48 Üyenin Görevine Son Verildi
Danıştay Başkanlık Kurulu, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 48 Danıştay üyesinin görevine son verdi. Anayasa Mahkemesi de, gözaltındaki iki üyesi için disiplin soruşturması başlattı.

 

Danıştay Başkanlık Kurulu, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 48 Danıştay üyesinin görevine son verdi. 
 
Danıştay Başkanlığı, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili haklarında gözaltı kararı verilen 48 Danıştay üyesine yönelik bugün disiplin soruşturması başlatmıştı. 
 
ANAYASA MAHKEMESİ DE SORUŞTURMA BAŞLATMIŞTI 
 
FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsvcılığı'nca başlatılan soruşma kapsamında, haklarında gözaltı kararı verilen Anayasa Mahkemesi üyeleri Alparslan Altan ve Erdal Tercan, polis ekiplerince gözaltına alınmıştı.
 
Anayasa Mahkemesi Başkanlığı 2 üye hakkında disiplin soruşturması işlemlerini başlattı.
 
Alınan bilgiye göre, Yüksek Mahkeme'nin başlattığı disiplin soruşturması sürecinde, iki üyeyle ilgili iddiaları araştırmak üzere ön soruşturmacı olarak bir raportör atandı. Bu raportörün hazırlayacağı rapor, Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu'na sunulacak.
 
Bu rapor doğrultusunda toplanacak Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu soruşturmanın yapılması kararı verirse soruşturmayı yürütmek üzere 3 kişilik bir heyet görevlendirilecek.
 
Genel Kurul bu 3 kişilik heyetin hazırlayacağı rapor doğrultusunda tekrar toplanarak, iki üye hakkında açığa alınmaları da dahil nihai kararı verecek.

Yayın Tarihi : 18.07.2016 : 15:20

Etiketler : danıştay    fetö    darbe girişimi       


Yorumlar

6722
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN