Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Can Dostlar Yalnız Değil

Can Dostlar Yalnız Değil
Sahipsiz hayvanların yaşam şartlarını iyileştirmeye yönelik çalışmalarıyla adından söz ettiren Karşıyaka Belediyesi; sosyal tesislerini de ‘hayvan dostu’ haline getiriyor. Belediye şirketi Kent AŞ tarafından işletilen restoran ve kafelerden günlük olarak toplanacak yemekler, yüzlerce can dostu besleyecek.

 

Karşıyaka Belediyesi, sahipsiz hayvanların beslenmelerine katkı sağlamak ve toplumda farkındalık yaratmak adına örnek bir uygulamaya imza atacak. Belediye şirketi Kent AŞ tarafından işletilen restoran ve kafelerin dahil olacağı uygulamayla, müşterilerden artan yemekler bundan böyle Örnekköy Geçici Köpek Bakımevi sakinlerini doyuracak.
 
ÇÖPE DEĞİL, BARINAĞA
 
Uygulama; Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Kent AŞ ekiplerinin işbirliğiyle hayata geçirilecek. Kent AŞ tarafından işletilen restoran ile kafelerde; müşteri tabaklarında kalan yiyecekler hayvanlar için ayrıştırılacak. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri de her gün tesislerden bu yiyecekleri toplayarak Örnekköy Geçici Köpek Bakımevi’ne götürülecek.
 
DUYARLILIK GELİŞTİRİLECEK
 
Ayrıca; Kent AŞ tesisleri uygulamaya ilişkin afişlerle donatılarak, hem vatandaşlar bilgilendirilecek hem de duyarlılığın artması sağlanacak. Her tesisin yan tarafında can dostlar için sabit su kapları da konulacak.
 
HAYVAN DOSTU BELEDİYECİLİK
 
Kısa süre içinde uygulamayı başlatacaklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Bu projeyle, hayvan dostu belediyecilik anlayışımızı sosyal tesislerimize de taşıyacağız. Can dostlarımızın sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlarken; çevre kirliliği ve israfın önlenmesi noktasında da önemli bir adım atmış olacağız” dedi. 

Yayın Tarihi : 18.07.2016 : 10:47

Etiketler : Karşıyaka Belediyesi    sokak hayvanları    artan yemekler       


Yorumlar

3844
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN