Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gözaltı ve Tutuklamalar Arttı

Ordu içindeki bir grubun darbe girişimi sonrasında, İzmir'de tutuklama ve gözaltı sayısı arttı.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı bir grup tarafından geçen cuma yapılan darbe girişimiyle ilgili gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen askerlerden Ege Ordusu Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümgeneral Memduh Hakbilen, NATO Kara Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümgeneral Salih Sevil, Bornova 57'nci Topçu Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmed Nuri Başol, Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanı Tuğamiral Halil İbrahim Yıldız ve Foça Batı Görev Grup Komutanı Tuğamiral Yaşar Çamur tutuklandı.
 
Bu arada soruşturma kapsamında aranan ve Çiğli 2. Ana Jet Üssü Komutanlığı'nda oldukları belirlenen 2 asker için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından üsse operasyon düzenledi. Üsse giren ekipler, üssün çevre güvenlik komutanı Binbaşı Kenan Boz ile Pilot Yüzbaşı Hasan Aslanbay'ı gözaltına aldı. İki asker Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirilirken, gözaltı sayısı 81'e yükseldi.
 
Darbe girişimiyle ilgili gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen askerlerden Hava Teknik Okulları Komutanı Tümgeneral Ahmet Cural, Ulaştırma Personel ve Eğitim Komutanı Tümgeneral Mustafa İlter, İstihkam Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Osman Nadir Saylan, Ege Deniz Bölge Komutanı Tuğamiral Süleyman Manka ve Amfibi Okullar Komutanı Tuğamiral Erdal Ergün tutuklandı. 
 
Tutuklu sayısı 10'a yükselirken, gözaltındaki işlemleri tamamlanan Ege Ordusu Komutanlığı Kurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Hakan Eser, Hava Eğitim Komutanlığı Kurmay Başkanı Tuğgeneral Veyis Savaş ve Gaziemir Hava Sınıf Okulları Komutanı Tuğgeneral Ersal Ölmez de adliyeye sevk edildi.

Yayın Tarihi : 18.07.2016 : 09:33


Yorumlar

9925
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN