Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gazi Kışlası’nda Arama

Gazi Kışlası’nda Arama
Türkiye’de darbe teşebbüsünde bulunan Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile ilişikli rütbeliler arasında yer alan 5’inci Zırhlı Tugay Komutan Yardımcısı da olan Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Kurmay Albay Uzay Şahin hakkında, gözaltı kararı çıkarıldı. Cumhuriyet Savcıları, Kurmay Albay Şahin’in Gazi Kışlası’nın içerisindeki konutu ile odasında arama yaptı.

 

Darbe girişiminde bulunan rütbelilerin yaptıkları mesajlaşma görüşmelerinde adı geçen Gaziantep’te konuşlu 5’inci Zırhlı Tugay Komutan Yardımcısı da olan Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Kurmay Albay Uzay Şahin hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Kahramanmaraş’taki Gazi Kışlası’na polisler eşliğinde gelen Cumhuriyet Savcıları, 5’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Soysal’ın da yardımcısı olan Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Kurmay Albay Uzay Şahin’in odası ile kışla içerisinde yer alan konutunda arama yaptı. Aslen Muş nüfusuna kayıtlı olan Kurmay Albay Şahin’in yıllık izinde olduğu, eşi Sevgi Şahin ve 4 çocuğuyla İstanbul’a gittiği öğrenilirken, odası ile evinde bazı evraklara incelenmek üzere el konuldu.
 
KIŞLA KAPILARINA İŞ MAKİNELERİ KONULDU
 
Darbe girişiminin başlamasıyla askeri araçların dışarı çıkmasının önlenmesi amacıyla Gazi Kışlası’nın tüm kapılarına belediyeye ait iş makineleri ve kamyonlar park edildi. Valilik girişine de TOMA ve zırhlı polis araçlarıyla önlem alındığı kentin birçok noktasında toplanan vatandaşlar ise darbe girişimini tekbirlerle protesto etti. Ellerinde Türk bayraklarıyla araç konvoyu yapıp klakson çalarak şehir turu atan vatandaşlar, zaman zaman valilik önünde bir araya gelerek polise destek verdi.
 
ŞEHİR İÇİ TAŞIMACILIK ÜCRETSİZ
 
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi de, vatandaşların ulaşımda sorun yaşamamaları amacıyla şehir içi tüm toplu taşıma araçlarının ücretsiz taşıma kararı aldı. Belediyeden yapılan açıklamada şehir içi yolcu taşımacılığı yapan otobüs ve midibüslerin vatandaşları ücretsiz seyahat etmelerini sağlayacağı bildirildi.

Yayın Tarihi : 16.07.2016 : 18:52

Etiketler : Kahramanmaraş    Gazi    Kışlasında    Arama    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4707
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN