Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Delican'dan Sert Açıklama

Delican'dan Sert Açıklama
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, darbe girişimi nedeniyle yaptığı açıklamada "Paralel yapı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir hücresinde daha konuşlanamayacaktır. Türk Ordusu, bu virüsten kurtulacaktır" dedi.

 

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, İstanbul ve Ankara’daki darbe girişimine yönelik yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: 
 
“Milli irade her şeyin üstündedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti zannettikleri kadar kolay yıkılacak, savrulacak bir devlet değildir. Milletimiz ve devletimiz gücünü; devletine, demokrasiye, hukuka ve birlik ve dirliğine darbe girişimi ile uzanan kirli ve hain ellere dur diyerek ortaya koymuştur. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içindeki hain, paralel azınlığın darbe girişimi, Türk milletinin ortaya koyduğu eşsiz irade ve hükümetimizin kararlı tutum ve çabası ile püskürtülmüştür. Devletin çeşitli kademelerine çöreklenen ve devlet içinde devlet yaratarak birlik ve bütünlüğümüzü hedef alan bu hain yapı, bir kez daha emeline ulaşamamıştır. Bundan böyle de ulaşamayacaktır. Halkın iradesi ile seçilmiş Cumhurbaşkanı’na, Başbakanı’na ve ulusal egemenliğin merkezi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bombalar atarak; medyayı susturmak için şiddet ruhuyla baskınlar düzenleyen ve meydanlarda milletle arbede yaşayacak boyutta canice yapılan bu girişim, tarihimizde bir ilktir. Bu teşebbüs, bizim birlik, beraberliğimiz, büyüyen ve güçlenen Türkiye hareketine kasteden bir teşebbüstür ve gerek milletin vicdanında, gerekse hukuk önünde cezası büyüktür. İnanıyoruz ki bundan sonra; çok daha elzem sonuçlar doğurması amaçlanan bu hain kalkışmanın müsebbibi olan paralel yapı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir hücresinde daha konuşlanamayacaktır. Türk Ordusu, bu virüsten kurtulacaktır. Milletimiz ve Hükümetimiz, ihanette sınır tanımayan bu virüsü her ne pahasına olursa olsun, tüm hücrelerimizden temizleyecektir. Akla karanın kesinbir biçimde birbirinden ayrılma zamanı gelmiştir. Hükümetimiz ve milletimiz bu konudaki kararlılığını göstermiştir, bundan böyle de gösterecektir. Tek devlet, tek millet, tek bayrak ülkümüz, birlik ve dirlik içinde olma şiarımızla sürecek, içimizdeki ve dışımızdaki hiçbir hain kirli planını gerçekleştirecek bir zemin daha bulamayacaktır."

Yayın Tarihi : 16.07.2016 : 13:20


Yorumlar

7213
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN