Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Siyasi Sığınma Talep Ettiler

Yunanistan'ın Dedeağaç bölgesine bir Türk askeri helikopterinin indiği bildirildi. Helikopterdeki sekiz kişi, Yunan polisi tarafından gözaltına alındı.

 

 
Hürriyet’in edindiği bilgilere göre, Dedeağaç havaalanına inen Türk helikopteri, daha önce arama kurtarma çalışmalarında kullanılıyordu. Helikopterdeki kişilerin darbecilerle ilişkisi bulunduğu iddiaları yoğunlaştı. Yunan devlet televizyonu ERT, helikopterdekilerin, Türkiye'deki askeri darbe girişiminde rol oynamış olabileceğini belirtti.
 
SOS VERİP İNDİLER
 
Yunanistan'da savunma haberleri yapan internet sitesi OnAlert, helikopterin bir polis helikopteri olduğunu, içinde 6'sı üniformalı 1'i sivil 7 kişini olduğunu bildirmişti. Sitenin haberine göre, helikopter yerel saatle 11.45'te SOS sinyali verdi, 11.51'de de Dedeağaç havaalanına indi.
 
Darbe girişiminin ardından çok sayıda komutandan haber alınamamıştı.
 
Bazılarının rehin alındığı iddiaları vardı.
 
Başbakan Binali Yıldırım ise "Komutanlarımız ile ilgili herhangi bir endişe yok. Durum kontrol altına alınmıştır. Komutanlarımız görevlerinin başındadır" dedi.
 
SİYASİ SIĞINMA TALEP ETTİLER
 
Yunanistan Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, "16 Temmuz Saat 11.51'de Dedeağaç Havalimanı'na iniş yapan Kara Şahin tipi Türk askeri helikopterinin ivedilikle Türkiye'ye geri iade edilmesi planlanmaktadır" ifadesine yer verildi.
 
Açıklamada helikopterde bulunan kişilerin siyasi sığınma taleplerinin de ilgili makamlarca değerlendirileceği belirtildi.

 

Yayın Tarihi : 16.07.2016 : 13:18

Etiketler : haber    haberler    yunanistan    helikopter    dedeağaç    yunan medyası    ben tv    kanalben       


Yorumlar

9480
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN