Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gaziantep’te Binlerce Kişi Meydanda Toplandı

Gaziantep’te Binlerce Kişi Meydanda Toplandı
Gaziantep’te binlerce kişi, TSK içerisindeki bir grup askerin darbe girişiminde bulunmasını meydanlara inerek protesto etti. Kentteki camilerden de halka meydana gitmeleri için anonslar yapıldı.

 

TSK içerisindeki bir grup askerin askeri darbe girişiminde bulunmasının ardından binlerce vatandaş, ellerine aldıkları Türk bayrakları ile şehir merkezine akın etti. Araçlarıyla ve yaya olarak Valilik binasının yanındaki Demokrasi Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, ’Recep Tayyip Erdoğan’ ve ’vatan bölünmez’ sloganları attı. Araçlardan çaldıkları klaksonla yaşananları protesto eden vatandaşlar uzun araç kuyrukları oluştururken, polisler meydan çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.
 
Bir grup partili de AK Parti il binası önüne toplanarak sloganlarla darbe girişimini protesto etti. Çok sayıda vatandaş, destek amacıyla ellerine Türk Bayrakları ve AK Parti bayrakları alarak Gaziantep İl Başkanlığı önüne geldi. Burada sloganlar atan vatandaşlar, ’Dik dur eğilme, bu millet seninle’, ’Recep Tayyip Erdoğan’ sloganları atıp, tekbir getirdi.
 
Kent genelindeki camilerden ise saat 01.30 sıralarında vatandaşların Demokrasi Meydanı’na gelmesi yönünde anonslar yapıldığı duyuldu.

Yayın Tarihi : 16.07.2016 : 02:04

Etiketler : Gaziantep    Camiler    Anonslar   


Yorumlar

9450
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN