Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Biz Bu Demokrasiyi Sokaktan Bulmadık'

'Biz Bu Demokrasiyi Sokaktan Bulmadık'
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, TBMM’nin olağanüstü toplantıya çağrılması gerektiğini belirterek, "Biz bu demokrasiyi sokaktan bulmadık. Namlu gölgesinde, tank gölgesinden almadık. Cansa can. Sonuna kadar bu mücadeleyi vereceğiz’’ dedi. 

 

Ankara ve İstanbul’daki askeri hareketliliği ardından Kayseri Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan telsiz anonsunda tüm izinlerin kaldırıldığı, istirahatli olanlar göreve çağrıldı.
 
Ekipler, Valilik, Emniyet Müdürlüğü,askeri birliklerin çevresinde, havaalanı, Cumhuriyet alanında devriye görevi aldı. Bu arada, kritik noktalara ise toma, panzer ve diğer toplumsal hareketlere müdahale edebilecek polis araçları konuldu.
 
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, DHA’ya açıklamada bulundu. Partide il başkanı Cahit Özden, belediye başkanları, parti il ve ilçe yöneticileriyle bir araya gelen Elitaş, şunları söyledi:
 
’’Şu anda Türkiye’de belirli grupların yaptığı kontrolsüz bir kalkışma vardır. Emir-komuta zinciri dışında olan bir harekettir. Bir darbe girişimidir. Hiçbir darbe girişimine izin vermeyeceğiz. Onlara imkan tanımayacağız. AK Parti İl Teşkilatı’nın çevresinde duyarlı vatandaşlarımız, sağduyulu kardeşlerimiz, bu darbe girişimine seslerini yükselterek gerekli cevabı veriyorlar. Bugün TBMM’yi olağanüstü toplantıya çağrılıp bu darbe girişimine çerçevesinde yapılacak girişimlere dur demesi gerekir. Biz bu demokrasiyi sokaktan bulmadık. Namlu gölgesinde, tank gölgesinden almadık. Cansa can. Sonuna kadar bu mücadeleyi vereceğiz.’’
 
VATANDAŞLARDAN PROTESTO
 
Bu arada, Kayseri’de  Ak Partililer ve bazı vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla konvoy oluşturup, ana caddelerde klassiyon çalarak, darbe girişimini protesto etti. ’Recep Tayyip Erdoğan’, ’Bu vatan bizim’, ’Ordu kışlaya’, ’Ya Allah bismillah, Allahüekber’ sloganları attı.

Yayın Tarihi : 16.07.2016 : 00:50


Yorumlar

8857
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN