Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bomba Yüklü Araçla Saldırı

Tunceli'de, PKK'lı teröristler Kılköyü Jandarma Karakolu'na bomba yüklü araçla saldırı düzenledi. Saldırı haberi üzerine bölgeye helikopterlerle birlik sevk edildi.

 

Tunceli kent merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki Kılköyü Jandarma Karakolu'na bugün saat 17.30 sıralarında PKK'lı teröristler tarafından bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Daha önce güvenli hale getirilen karakolun dış nizamiyesinin yakınlarına getirilen araç, burada infilak ettirildi. Şiddetli patlamanın ardından bölgeden dumanlar yükselirken, yaralı olup olmadığı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. Bölgeye Tunceli'den helikopterlerle takviye birlik gönderildi.

Bu arada Tunceli'de olası bombalı araçla saldırı düzenlenme ihtimaline karşı güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı. Tunceli- Ovacık İlçesi ve Tunceli- Nazımiye İlçesi karayolu çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

CAN KAYBI VE YARALI YOK

Tunceli'nin Nizamiye İlçesi'ndeki Kılköyü Jandarma Karakolu'na PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda can kaybı ve yaralanan olmadığı açıklandı. Bu arada, saldırıyla ilgili detaylar da ortaya çıktı.

Saldırı öncesi PKK'lı teröristler, karakol etrafında orman yangını çıkardı ve duman nedeniyle bölgede görüş mesafesi yer yer 20 metreye kadar düştü. Bunu fırsat bilen teröristler, daha önce gasp ettikleri bomba yüklü kamyoneti karakola doğru sürdü. Dur ihtarına uymayınca askerler araca ateş açtı, direksiyondaki PKK'lı inerek ormana kaçtı ve uzaktan kumanda ile bomba infilak ettirildi. Şiddetli patlamada paramparça olan aracın kopan parçaları 300 metre uzaklığa fırladı.

Bu sırada ormanlık alana gizlenen PKK'lı teröristler de karakola uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Saldırıya askerler anında karşılık verince çatışma çıktı. Kısa süreli çatışmanın ardından PKK'lılar kaçtı. Teröristlerin kaçış bölgeleri Kobra helikopterler tarafından yoğun ateş altına alınırken, karadan da bölgeye sevk edilen Jandarma Özel Harekat timleri operasyon başlattı.

VALİLİK:ORMAN YANGINI ÇIKARDILAR

Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamada saldırı da ölen ya da yaralanan olmadığı belirtilerek şöyle denildi:

"15.07.2016 tarihinde BTÖ tarafından öğlen saatlerinde çıkarılan orman yangını akabinde saat 18.00 sıralarında gasp edildiği değerlendirilen kamyonetle Nazımiye İlçesi Kılköy Jandarma Karakolu nizamiyesine bombalı araçla saldırı girişimi karakoldan açılan ateş sonrası nizamiyeye gelmeden engellenmiştir. Buna karşın bomba yüklü araç uzaktan patlatılmıştır. Nizamiyeye yakın bir bölgede gerçekleşen patlamada herhangi bir can kaybı ya da yaralımız bulunmamaktadır. Bölgede terörist unsurlara yönelik operasyon devam etmektedir."

Yayın Tarihi : 15.07.2016 : 21:51

Etiketler : Kılköyü Jandarma Karakolu    Tunceli    bomba    araç    saldırı   


Yorumlar

2012
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN