Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dünyanın Taraftarı İzmir’de Buluştu

Dünyanın Taraftarı İzmir’de Buluştu
Taraftar Hakları Derneği ve Avrupa Futbol Taraftarları Ağı’nın işbirliği ile düzenlenen, FSE Uluslararası Futbol Taraftarları Yaz Buluşması İzmir’de başladı.

 

Alsancak’taki Altıkırbeş Kafe’de buluşan farklı renklere gönül veren futbolseverler, rekabet, dayanışma ve dostluğun bir arada olacağı yeni taraftar anlayışı için çalışacaklarını dile getirdi. Etkinliğe Türkiye’den Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Gençlerbirliği, Bucaspor ve Karşıyaka ile Avrupa’dan St. Pauli, Gent, Borussia Dortmund ve CSKA kulüplerinin tribün temsilcileri katıldı.
 
Taraftar Hakları Derneği Başkanı Burkal Efe Sakızlıoğlu, etkinlik süresince farklı kulüplerin taraftar temsilcilerinin tecrübelerini birbirlerine aktaracaklarını ve ülkeler arası dostluk köprüleri kurulacağını söyledi. Değişik ülkelerden gelen futbolsverlerin Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde dört gün boyunca değişen futbol yapısı, kulüp-seyirci ilişkisi, taraftar kültürü gibi konularda konferans vereceğini dile getiren Sakızlıoğlu, "Tek amacımız Türkiye’de yaşanan tribün olaylarını önlemek. Farklı kültürlerin futbol sevgisini insanımıza anlatmak" dedi.

Yayın Tarihi : 15.07.2016 : 12:40

Etiketler : Dünyanın    Taraftarı    İzmirde    Buluştu    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1719
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN