Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Aklın Alacağı Şey Değil'

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Fransa'daki terör saldırısı için ''Bir kamyonu ele geçiriyorsunuz ve kalabalığın içine dalıyorsunuz. Aklın alacağı şey değil'' ifadesini kullandı.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fransa'nın Nice kentinde 84 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını değerlendirdi.
 
Kılıçdaroğlu, özetle şöyle konuştu:
 
''Terörün hangi boyuta geldiğini, teröristlerin ne kadar acımasız olduğunu gösteren tipik bir örnektir Fransa'daki olay. Düşünün bomba kullanmanıza, elinizde uzun namlulu silahlarla insanları taramanıza gerek yok, eğer niyetiniz varsa bir kamyonu ele geçiriyorsunuz ve kalabalığın içine dalıyorsunuz. Aklın alacağı şey değil, yüzlerce masum insanı hedef seçiyorsunuz, çoluk çocuk, genç yaşlı demiyorsunuz. Terörün hangi boyutlara geldiğini artık bütün dünyanın görmesi ve ortak çaba harcaması lazım. Olayın sosyolojik ekonomik boyularına girmemiz gerekiyor. Dünyanın terör belasından kurtulması gerekiyor. Türkiye tam 32 yıldır 32 yılı aşkın süredir terörle mücadele ediyor. Terörle mücadele toplumun ortak sorunudur.''
 
''ORTADOĞU'DA SAVAŞI BİZ ÇIKARIYORUZ''
 
Türkiye'de bir yönetim sorunu olduğu ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Ortadoğu'da savaşı biz çıkarıyoruz biz taraf oluyoruz'' dedi.
 
CHP Lideri, şu değerlendirmelerde bulundu:
 
''İran-Irak Savaşı tam 8 yıl sürdü. 8 yıl boyunca Türkiye asla ve asla taraflardan birisinden yana bir politika gütmedi. Güttüğü tek politika vardı savaşı bir an önce sonlandırın. Türkiye'nin saygınlığı asla ne Ortadoğu'da ne dünyada tartışma konusu olmadı ve Türkiye Ortadoğu'dan terör ithal etmedi.
 
Ortadoğu'da savaşı biz çıkarıyoruz biz taraf oluyoruz. Üstelik bir ülkenin içindeki siyasal partiden yana taraf alıyoruz. IŞİD terör belası geldi yarın El Nusra terör örgütü ben de Türkiye'yi hedef alacağım derse buyurun bakalım ne yapacaksınız? Türkiye'nin bir yönetim sorunu var.''

Yayın Tarihi : 15.07.2016 : 11:49


Yorumlar

4710
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN