Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Milletvekili ve Kaymakam Birbirine Girdi

Milletvekili ve Kaymakam Birbirine Girdi
HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik, Şırnak’ta çatışmada öldürülen kayınbiraderi Hacı Birlik ile birlikte çektirdiği fotoğrafını Twitter hesabından paylaşıp ihbarda bulunan Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe hakkında soru önergesi verdi. Birlik soru önergesinde, "Beytüşşebap Kaymakamı’nın şahsıma yönelik yaptığı ırkçı ifadeler ile ilgili herhangi bir yasal işlem başlatılacak mıdır?" diye sordu.

 

Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe, kendisine ait Twitter hesabından HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik’in Şırnak’ta çatışmada öldürülen kayınbiraderi Hacı Birlik ile çektirdiği fotoğrafı, "Bu terör propagandası değil midir? Terörle mücadele sadece asker ve polisin işi değildir. Adli süreç başlatılmalıdır" mesajı ile paylaştı.
 
Kaymakamın bu paylaşımı üzerine HDP’li Birlik, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle Beytüşşebap Kaymakamı için yazılı soru önergesi verdi. Soru önergesinde Birlik, Kaymakamın yaptığı paylaşımdan sonra farklı hesaplardan şahsına ait olan resmi twitter hesabına tehditkar ifadelerin kullanıldığı mesajların geldiğini belirtti. Leyla Birlik’in Bakan Ala’ya yönelettiği soruların yanıtlanmasını istedi.

Yayın Tarihi : 15.07.2016 : 11:34

Etiketler : kadir güntepe    leyla birlik    hacı birlik    milletvekili    kaymakam    beytüşşebap    kanalben   


Yorumlar

1152




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN