Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP, Kirazlıları Dinleyecek

CHP, Kirazlıları Dinleyecek
CHP İzmir'de belediyesi partisinde olmayan ilçeleri ziyaret edecek. CHP İzmir il yönetimi, 29 Temmuz'ta milletvekilleri, belediye başkanları, meclis üyeleri ve parti yöneticileriyle birlikte Kiraz'a giderek, halkın sorunlarını dinleyecek.

 

CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, yönetim kurulunda 29 Temmuz Cuma günü belediyenin CHP'li olmadığı Kiraz'a milletvekilleri, belediye başkanları, meclis üyeleri, parti yöneticileriyle gidip vatandaşın sıkıntısını dinleme kararı aldıklarını belirterek, "Kiraz'da yaşanan sıkıntılara dikkat çekmek ve çözüm üretmeyi amaçlıyoruz. Kiraz'da hem süt hem' de besicilik için yapılan hayvancılıkta büyük sıkıntılar var. Yine çiftçimizin AKP iktidarının sorumsuz ve tarımım yok etmeye yönelik icraatlarından kaynaklanan problemleri var. Ayrıca belediyeden siyasi görüşleri sebebiyle çıkarılan, işlerinden edilen işçilerimiz var. Tüm bu sorunlara dikkat çekmek, üretebileceğimiz çözümlerle Kiraz halkına 'yalnız değilsiniz' mesajı vermek için içeye bir çıkarma yapma kararı aldık" dedi.
 
CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, toplantıda Suriyelilere vatandaşlık verilmesi tartışmalarının görüştüklerini belirterek, "Suriyelilere öncelikle mülteci tanımıyla ilgili tam olarak hakların verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Birleşmiş Milletlerin 'mülteci' olarak tanımladığı haklara kavuşmaları durumunda Türkiye'de bulunan Suriyeliler zaten daha iyi ve insanca haklara sahip olacaklardır. Vatandaşlık konusunun, AKP ve Cumhurbaşkanı tarafından durup dururken gündemi getirilmesini yersiz ve bu konunun siyasete alet edinmek istenmesinden öte bir şey olmadığını düşünüyoruz. Biz Suriyelilere, zaten haklara sahip oldukları vatanlarını geri vermek için, çalışmalar yapılması konusunda hemfikiriz. Vatandaşlık konusunun gündemde tutulması "Suriyelilerin istenip, istenmemesi" gibi bir tartışmanın doğmasına sebep olacaktır. Bu da hem ülkemizdeki mültecileri rencide edecek, hem de yeni tartışmaların ve gerginliklerin önünü açacaktır. Bizler CHP'li olarak, ülkemize sığınan Suriyelilere elimizden gelen yardımı yapmaya devam edeceğiz, onların ülkemizde misafir kalacakları dönemde insanca yaşamaları ve sonrasında barışın inşa edileceği ülkelerine dönmeleri konusunda çalışmayı sürdüreceğiz."

Yayın Tarihi : 15.07.2016 : 10:06

Etiketler : CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel    Kiraz    Suriyeliler       


Yorumlar

5532
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN