Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Batman’da Elektrik Kesintilerine Tepki

Batman’da Elektrik Kesintilerine Tepki
Batman’ın Kozluk İlçesi’nde sayaçların ev dışına alınmasına karşı çıkan 3 bin nüfuslu Bekirhan Beldesi’ndeki 700 abonenin elektriğinin kesilmesi üzerine bölgedeki 90 köyün muhtarı, yaptıkları ortak basın açıklamasıyla Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ)’ne tepki gösterdi.

 

Kozluk İlçesi’ne bağlı Bekirhan Beldesi’nde kaçak elektrik kullanımının önlenmesi amacıyla sayaçların ev dışına alınmasına belde halkı karşı çıktı. Sayaçlar dışarıya alınmayınca, 10 Temmuz Pazar günü, beldedeki 700 abonenin elektriği kesildi. Bunun üzerine Kozluk İlçesi’ne bağlı 90 köyün muhtarı ile Belde Belediye Başkanı Zeki Demir ve Ziraat Odası Başkanı Barış Bozkurt, ortak bir basın açıklamasıyla bu duruma tepki gösterdi.
 
Kozluk Muhtarlar Derneği Başkanı Raşit Arslan, DEDAŞ’ın haksız bir uygulama yaptığını öne sürerek, "DEDAŞ’ın haksız uygulaması ortada. Neredeyse bir haftadır 3 bin nüfuslu bir belde karanlıkta. Böyle giderse diğer köylerin enerjileri de kesilsin, yeter artık. DEDAŞ’ın halka yaptığı zulüm her geçen gün artıyor. Dün normal sayaçların, dijital sayaçlarla değiştirilmesi, ardından değiştirilen dijital sayaçların evlerin dışına alınması gibi her seferinde masrafı halkın cebinden çıkması ile başlayan zulüm devam ediyor. Şimdi saatlerin uzaktan okunabilmesi için direğin üzerine çıkarılması için çalışma başlatılmış" dedi.
 
Bekirhan’da hayatın durma noktasına geldiğini belirten Belde Belediye Başkanı Zeki Demir ise, beldenin suyunun da kesildiğini ifade etti.
 
Enerji kesintisiyle birlikte mısır ve tütün ekili tarlalara su verilemediğini belirten Kozluk Ziraat Odası Başkanı Barış Bozkurt ise, "Kesinti nedeniyle sadece belde ve esnaf değil, çiftçiler de mağdur durumda. Elektrik kesintinden dolayı mısır ve tütün tarlaları sulanamıyor. Üreticinin emeği boşa gitti" diye konuştu.
 
Basın açıklamasının yapıldığı sırada, belde halkının karayolunu trafiğe kapatmamaları için güvenlik güçlerince önlem alındı.

Yayın Tarihi : 14.07.2016 : 20:06

Etiketler : Batmanda    Köy    Muhtarından    Elektrik    Kesintilerine    Tepki    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1464
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN