Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Konak'ta Ücretsiz Sağlık Hizmeti

Konak'ta Ücretsiz Sağlık Hizmeti
Konak Belediyesi’nin Nisan ayından bu yana hastalara evde sağlık hizmeti veriyor. Doktor ve sağlık personelinden oluşan ekipler, kronik rahatsızlığı bulunan ve hastaneye gidecek durumu olmayan hastaların evlerine giderek basit sağlık hizmetini ücretsiz veriyor.

 

Sağlık servisini vatandaşın ayağına getiren hizmetten yararlanan hastalar arasında Alzheimer ile mücadele eden ileri yaşlardaki vatandaşlar da yer alıyor. Hafıza kaybı, günlük işleri yapmada zorlanma ve davranış değişikliklerine sebep olan ilerleyici bir hastalık olan Alzheimer nedeniyle, özenli ve sürekli bir bakıma ihtiyaç duyan hastalar evlerinde ziyaret ediliyor. Kişiye özel bir bakım sağlayan hizmet sayesinde evden çıkamaz durumdaki hastaların bakımları kendilerini huzurlu hissettikleri ortamda veriliyor. Evde sunulan hizmet hastaların yaşam kalitesini de yükseltiyor.

Konak Belediyesi’nin Evde Bakım Hizmeti’nden yararlanmak isteyen hasta veya hasta yakınlarının en az bir gün önceden Konak Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün 484 22 91 numaralı telefonunu arayarak randevu alması gerekiyor. Doktor ve sağlık personellerinden oluşan ekip, hastaneye gidemeyecek durumda olan hastaların evine giderek bu hizmeti sunuyor. Yatak yarası bakımı, ameliyat pansumanı, dikiş alma, sonda takma-çıkarma, şeker ve tansiyon ölçümü gibi basit tıbbi müdahalelerin uygulandığı hizmet için hiçbir ücret alınmıyor. Konak Belediyesi hastaneye gitmekte zorluk yaşayan hastalar için de hasta nakil ambulansı hizmeti sunuyor. Konak sınırları içinde ikamet eden hastalar mesai saatleri içerisinde hastanelere hasta nakil ambulansı ile rahatlıkla gidebiliyor. Tamamen ücretsiz verilen hizmet sayesinde hastaneye götürülen hastalar, tedavi sonrasında da tekrar evine bırakılıyor. Hizmetten faydalanmak için en az 24 saat öncesinden Konak Belediyesi’nin Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne başvuru yapmaları ve gerekli başvuru dilekçesini doldurarak randevu almaları gerekiyor.

Yayın Tarihi : 14.07.2016 : 11:45


Yorumlar

1445
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN