Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Alt Geçit İnşaatı Kaldığı Yerden...

Alt Geçit İnşaatı Kaldığı Yerden...
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda Mithatpaşa Parkı önünde yolu yeraltına almak, üstünü meydan yapmak için 2015 Ağustos ayında başladığı, ancak servis yolu dolgusunun maliyeti arttırması nedeniyle ilk ihale kapsamında tamamlanamayan projede ikinci etap başladı. Projedeki eksiklikleri de tamamlayacak Küçükyalı-Karataş arası altyapı ve sanat yapıları ihalesi kapsamında alt geçit inşaatı hafta sonu yeniden başlayacak.

 

Büyükşehir Belediyesi'nin Mustafa Kemal Sahil Bulvarı trafiğini rahatlatmak ve bölgeye yeni bir meydan kazandırmak amacıyla Mithatpaşa Parkı önünde projelendirdiği karayolu alt geçidinde inşaat çalışmaları kısa bir süre durdu. Karayolu geçidinin sağlam zemine oturması için çakılacak 1296 fore kazıktan büyük bölümünü tamamlanmasına karnşın servis yolu için deniz dolgusu nedeniyle maliyet arttı. Fore kazık imalatı sırasında sızdırmazlık önlemi için bazı altyapı çalışmaları da gerçekleşti. İnşaat, ihaleyi 36 milyon 475 bin 519 TL'ye kazanan Yapı STS-Kmb Metro ortak girişiminin alt yüklenicisi Barankaya İnşaat tarafından yapıldı. Bu çalışmaların maliyeti yüksek olunca keşif artışı yapıldı. Maliyet 43 milyon TL'ye çıktı. Keşif artışı sonucu da çalışmalar tamamlanamadı. Barankaya İnşaat şantiye alanındaki iş makinelerini boşalttı. Firma Ramazan Bayramı'na kadar sadece kıyıda taş tahkimatı yaptı.
 
Büyükşehir Belediyesi 30 Haziran'da Mustafa Kemal Sahil Bulvarı Küçükyalı ile Karataş arası muhtelif altyapı ve sanat yapıları yaptırılması adıyla ihaleye çıktı. İhale kapsamında altgeçit yapımında eksik kalan fore kazık, dolgu, pompa odası, altgeçit inşaatında altyapıda gerçekleşecek dolgu, oto korkuluk yapımı, elektrik işleri taban ıslahı gibi işlemlerin yanı sıra, yağmur suyu kanalları, istinad duvarı gibi altyapı işleri de yapılacak. İhaleyi, ilk ihaleyi dekazanan Yapı STS İnşaat A.Ş. ile Önsöz Turizm İnşaat İş Ortaklığı 43 milyon 600 bin TL bedelle kazandı. Yer teslimi yapılan işle ilgili çalışmalar haftasonu başlayacak. Şartnameye göre 380 günde iş tamamlanacak.

Yayın Tarihi : 14.07.2016 : 10:26


Yorumlar

2336
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN