Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


42 Yaşındaki Kadının Organları 3 Kişiye Can, 2 Kişiye Işık Olacak

42 Yaşındaki Kadının Organları 3 Kişiye Can, 2 Kişiye Işık Olacak
Bursa’da  geçirdiği beyin kanaması sonucu hastaneye kaldırılan 42 yaşındaki Ş.P.’nin beyin ölümü gerçekleşti. Ailesi tarafından bağışlanan kadının organları, 3 kişiye hayat, 2 kişiye ise ışık olacak.

 

Bursa’da dün beyin kanaması geçiren evli  ve 1 çocuk annesi Ş.P., Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan Ş.P.’nin bugün sabah saatlerinde beyin ölümü gerçekleşti. Ailesi, Ş.P.’nin organlarını bağışlama karar aldı. Kadının 2 böbreği ve karaciğeri ile korneaları yapılacak olan operasyonla alınıp organ bekleyen hastalara nakledilecek. 
 
Çekirge Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Op. Dr. Timur Dididen, “Damarındaki bir baloncuk sebebiyle beyin kanaması geçirmiş. Hastamızın beyin ölümü bu sabah gerçekleşti. Hastanın ailesi son derece yüce bir davranışla, organlarının tamamının bağışlanmasını istedi. Biz de kullanılabilecek olan organları alıp, 3 kişiye hayat, 2 kişiye ise ışık vereceğiz” diye konuştu.
 
Ameliyatı gerçekleştirecek olan Uludağ Üniversitesi Genel Cerrahi Uzmanı İsmail Tırnova ise Ş.P.’nin organlarının Uludağ Üniversitesi, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Çanakkale Devlet Hastanesi’ne gönderileceğini söyledi.

Yayın Tarihi : 13.07.2016 : 09:06

Etiketler : Yaşındaki    Kadının    Organları    Kişiye    Can    Işık    Olacak    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3199
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN