Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hem Eğleniyor, Hem Öğreniyorlar

Hem Eğleniyor, Hem Öğreniyorlar
Konak Belediyesi’nin eğitici olduğu kadar eğlenceli de olan yaz okullarında eğitimler başladı. Okulların kapanmasının ardından tatile gidemeyerek, yazı şehirde karşılayan Konaklı çocuklar düşünülerek açılan yaz okulları sayesinde öğrenciler boş vakitlerini hem eğlenerek hem de öğrenerek değerlendiriyor.

 

Öğrencileri yaz tatilinde faydalı aktivitelere yönlendirerek boş vakitlerini değerlendirmeyi amaçlayan yaz okullarında bu yıl çok eğlenceli ve eğitici bir içerik uygulanıyor. Çocukların yeteneğinin ön plana çıkarıldığı eğlenceli sanatsal atölyelerde; çocuk felsefesi, düşünce eğitimi, güneş sistemi ve gökyüzü, eğlenceli matematik, ritim atölyesi, yaratıcı drama atölyesi, farkındalık atölyesi gibi çalışmalar yapılacak. Konusunda uzman eğitmenler tarafından hafta içi her gün verilecek dersler Güzelyalı Kültür Merkezi’nde 09.30-12.30 saatleri arasında yapılırken, Gültepe Semt Merkezi ile Selehattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde öğleden sonra 13.30-16.30 saatleri arasında verilecek. Açılan kurslar sayesinde öğrenciler yaşıtlarıyla birlikte eğlenceli zaman geçirirken aynı zamanda da ilgi alanlarına göre seçtikleri branşlarda keyifli saatler yaşıyor. 
 
VELİLER DE BOŞ KALMAYACAK
 
Konak Belediyesi’nin yaz okullarında veliler de unutulmadı. Eş zamanlı olarak velilere de, ‘Başarıda iletişimin etkileri, çocuk istismarı ve ihmali, bağımlılıkla mücadele ve çocuk eğitimine başka pencereden bakmak’ konularında bilgilendirici eğitimler verilecek. Temmuz ve Ağustos olmak üzere toplam iki dönem olacak yaz okullarının ikinci dönem başvurularının devam ettiği belirtilirken, Konak’ta yaşayan 7-14 yaş aralığındaki tüm çocukların başvuru yapabileceği dile getirildi. 
 
SPOR OKULLARI DEVAM EDİYOR
 
Öte yandan Konak Belediyesi’nin başarıyla sürdürdüğü spor okulları da yazın eğitim vermeye devam ediyor. Futbol, atletizm, tekvando, cimnastik branşlarında verilen kurslar tatilde de büyük ilgi görüyor. Yaz tatilinde spordan uzak kalmak istemeyen çocuklar, devam eden kurslar sayesinde yeteneklerini geliştirme fırsatı buluyor. 

Yayın Tarihi : 13.07.2016 : 11:18

Etiketler : Konak Belediyesi    yaz spor okulları    gültepe semt merkezi       


Yorumlar

4755
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN