Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İlk Sipariş İstanbul Ticaret Odası’ndan

 İlk Sipariş İstanbul Ticaret Odası’ndan
Yerli yolcu uçağına ilk sipariş İstanbul Ticaret Odası’ndan geldi. 32 koltuk kapasiteli TRJ328 tipi uçaktan 10 adet almak üzere Londra yakınlarında yapılan Farnborough Havacılık Fuarı’nda TRJet şirketi ile iyi niyet mektubu imzalandı.

 

Eren ve Fatih Özmen’in sahip olduğu ABD merkezli Sierra Nevada şirketi, Alman Dornier şirketinin üretimi 328 serisi jet ve turboprop bölgesel uçakların haklarını satın almış, daha sonra Ankara merkezli TRJet adlı şirket kurulmuştu. 
 
TRJet, ilk etapta 32 koltuklu 328 serisi uçakları modernize ederek TRJ328 adıyla üretecek; daha sonra da koltuk kapasitesi 60-70 koltuğa çıkarılarak TRJ628 adında yeni bir uçak ailesi oluşturulacak.
 
Hem askeri, hem sivil
 
Şehirlerarası çapraz ve kısa mesafeli uçuşların yapılacağı uçaklar yarı hazırlanmış pistlere inip kalkabiliyor. Uçağın sivil modelinin yanı sıra ambulans uçak, deniz-karakol uçağı, VIP, askeri nakliye uçağı olarak kullanılabilmesi hedefleniyor.
 
Motor ve diğer sistemleri modernize edilecek TRJ328 uçaklarında mühendislik ve imalat çalışmaları Türkiye’de yapılacak.
 
 

Yayın Tarihi : 12.07.2016 : 10:57

Etiketler : Yerli    Yolcu    Uçağına    İlk    Sipariş    İstanbul    Ticaret    Odasından    Ekonomi-Havacılık    Finans    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4379
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN