Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bir Altın Madalya Daha

Bir Altın Madalya Daha
Fransa’daki Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonasında 100 metre su üstü mono palette sınıfında altın madalya kazanan Ömer Faruk Saydam ve Milli Takım kafilesi Türkiye’ye döndü. Ömer Faruk Saydam’ın, bu başarısıyla bir ilke imza atarak paletli yüzmede Türkiye’ye ilk kez dünya şampiyonluğu getirdiği belirtildi.

 

Fransa’nın Annemasse kentinde 28 ülkeden 240 sporcunun katıldığı şampiyonada Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonu olan 17 yaşındaki Ömer Faruk Saydam Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklamada amacının gelecekte büyüklerde de şampiyon olmak istediğini belirterek , “ Dapa büyük başarılar için çok çalışmamız lazım. Hocalarımızın eşliğinide devamlı olarak çalışıyoruz. Başarılarda mutlaka büyükler de gelecektir”dedi.
 
Türkiye Sualtı Sporları Milli Takımı Reşit Çevir ise yaptığı açıklamada,” Ömer, 100 metre su üstü mono palet disiplininde şampiyon oldu. Ömer’in bu başarısı, paletli yüzmede kazandığımız ilk dünya şampiyonluğu. Müthiş heyecanlı ve mutluyuz. İsmini bu spora altın harflerle yazdırdı. Aynı disiplinde 50 metre mesafede de yarıştı ve dünya üçüncüsü oldu” dedi.
 
Fransa’daki Dünya Şampiyonluğu’nda madalya kazanan sporcular Atatürk Havalimanı’nda arkadaşları ve aileleri tarafından çiçekler ve pankartlarla karşılandı.

Yayın Tarihi : 11.07.2016 : 17:04

Etiketler : Bir    Altın    Madalya    Da    Paletli    Yüzmeden    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6944
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN