Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'İzmir'e Yakışmıyor'

'İzmir'e Yakışmıyor'
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AK Partili belediye bakanlarıyla İzmir'de toplantı yaptı. Kaya, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirerek, "Katı atıkla ilgili İzmir hala sorunu çözemedi, bu bizi üzmektedir. Ayrıca ana arter yollar da İstanbul ve Ankara'daki gibi olmalı. İzmir'e yakışmıyor" dedi.

 

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Menderes’te belediye başkanları toplantı yaptı. Toplantının ardından basın açıklaması gerçekleştiren Kaya, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bazı hizmetleri aksattığına değindi. İzmir’i çok önemsediklerini vurgulayan Kaya, “İzmir Türkiye’nin göz bebeği olan bir şehir.Bugün burada belediye başkanlarıyla bir istişare toplantısı yaptık. Eğer şehirler iyi yönetiliyorsa hem kalkınmanın motoru hemde o bölgenin çekim merkezi haline dönüşüyor. Yerel yönetimler için 100 milyar lira harcama yapıldı. Belediyelerin hizmetlerinin daha mükemmele taşınması için yapılan bir çalışmaydı. Ama Türkiye tablosunda bizi üzen bir şey var ki oda HDP’li belediyelerin hizmet taşıması gerekirken, çukurlar kazması, şehirlere giden hizmetleri engellemesini geçiyorum, patlayıcı dolu kamyonlarla anılmasını bu ülke hak etmiyor. Hukuk önünde mutlaka gereken hesabı vereceklerdir. Kamu vicdanını bu kadar yaralamaya kimsenin hakkı yok. En kısa zamanda kendilerinin nasl bir açıklama yapacağını merak ediyorum. Kamu kaynaklarıyla bu ülkenin birliği, beraberliğine, askeri, polisine karşı, kamu kaynaklarının kullanılması ya da bunları destekleyenlere örtülü destek vermesi bu ülkenin insanlarının kabul edeceği bir şey değildir" dedi. 
 
AK Partili belediye bakanları ile Bütünşehir Yasası hakkında görüştüğünü belirten Kaya, “Biz İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeleri arasında sağlıklı bir anlayışı önemsiyoruz. Bu kanunla birlikte bazı hizmetlerin aksadığını gördük. Belki geçiş süreci ile ilgili bir sonuçtu bu. Büyükşehir Belediyesi bu eksiklikleri süratle yerine getirmelidir. Eğer getiremiyorsa ve ilçe belediyelerine yük olarak kalıyorsa bir düzenleme gereklidir. İzmir için bazı şikayetler duyuyorum. İzmirliler bunu değerlendirir. Katı atıkla ilgili İzmir hala sorunu çözemedi, bu bizi üzmektedir. Ayrıca ana arter yollarda İstanbul ve Ankara’daki gibi olmalı. İzmir’e yakışmıyor" dedi. 

Yayın Tarihi : 11.07.2016 : 15:21


Yorumlar

8677
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN