Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Türkeş'in Adını Telaffuz Etmeyin'

'Türkeş'in Adını Telaffuz Etmeyin'
Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanı Necat Karataş parti içi muhalefetin Meral Akşener kanadına ağır yüklendi. Karataş, Meral Akşener’e “Çıkıp bir de televizyonlarda Başbuğumuzu başbakan yapamadık diyor, yazık! Başbuğumuz geçmişte başbakan olamadıysa sebebi sizlersiniz. Siz O dönemlerde Katolik nikâhı kıydığınız DYP’ de Başbuğ Türkeş’e ve MHP’ye engel olmaya çalışıyordunuz. Biz unutmadık” dedi.

 

Parti içindeki muhalefetin Meral Akşener gurubuna yönelik ağır eleştirilerde bulunan MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, “Milliyetçi-Ülkücü Hareket kolektif hafızaya sahip bir harekettir. Geçmişi kolay kolay unutmaz. Arşivimizde karşımızdakilerin de yanımızdakilerin de notu illa ki vardır. Meral Akşener Hanımefendi de bu kayıtlarda yerini almıştır. Geçmişte kimin nerede olduğunu, kimin yanında ne yaptığını çok iyi biliyoruz. Hiçbir zaman da unutmayacağız! 
 
Karataş sözlerini şöyle sürdürdü;
 
"Çıkıp bir de televizyonlarda “Başbuğumuzu başbakan yapamadık diyor” yazık! Başbuğumuz o dönemlerde başbakan olamadıysa sebebi sizlersiniz! O dönem nerede siyaset yaptığınıza, Başbuğ Türkeş’in karşısında neler yaptığınızı biz unutmadık! Sizin tercihiniz Katolik nikâhı kıydığınız DYP idi; Demirel’di Tansu Çiller’di! Şimdi gelmiş Başbuğumuzu başbakan yapamadık diyerek suflör yardımıyla replik yapıyorsunuz. Biz de bunu kabul edeceğiz öyle mi? Yanılıyorsunuz Sayın Akşener, Türk Milliyetçileri karşısındakileri de yanındakileri de unutmaz! Bir tavsiyem de şudur, lütfen Türkeş’in adını telaffuz etmeyiniz, fotoğrafıyla fotoğrafını yan yana koymayınız. 
 
DYP Oyunları MHP’ye çok zarar verdi
 
Biz 1995 yılı seçimlerinde Sayın Akşener’in Katolik nikâhlı partisi DYP’nin ve yanında bulundukları Çiller’in MHP’ye nasıl bir oyun oynadığını, oyalayarak ve kandırarak nasıl baraj altında bıraktıklarını unutmadık!
 
Dava arkadaşlarımızı önemsiyorum
 
Akşener taraftarları içindeki bütün dava arkadaşlarımı çok önemsiyorum. Onların da bu gerçekleri çok iyi bildiklerini biliyorum. Her zaman söylediğim gibi onlardan vazgeçmeyiz. Fakat gerçekler de ortada, ülkücü olarak sorumluluklarımız var, bunun için mücadele de edeceğiz." 

Yayın Tarihi : 11.07.2016 : 14:18

Etiketler : mhp izmir    necat karataş    meral akşener    alparslan türkeş    dyp    süleyman demirel    tansu çiller       


Yorumlar

5240
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN