Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Didim’de Katı Atık Alanında Yangın

Didim’de Katı Atık Alanında Yangın
Aydın’ın Didim İlçesi’ndeki katı atık depolama tesisinde, dün akşam başlayan yangın, ekiplerin müdahalelerine rağmen halen söndürülemedi.

 

Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait Didim Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisi’nde dün saat 19.00’da yangın çıktı. Didim-Söke Karayolu Taşburun Mevkii’nde yer alan tesisteki yangını söndürmek için Aydın Büyükşehir Belediyesi Didim İtfaiye Grup Amirliği ekipleri ile Aydın Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait arazözler çalışma başlattı. Toplam alanı 280 bin metrekare olan ve 3 bölümden oluşan tesisin yaklaşık 55 bin metrekarelik 3’üncü bölümünde yangın nedeniyle çöp boşaltımı da durduruldu. Ekipler söndürme çalışmalarını sürdürürken zaman zaman patlamaların meydana gelmesi, müdahaleyi zorlaştırdı. Ekipler, alevlerin çevreye yayılmaması için tedbir aldı.
 
ÇÖPLER 2’NCİ BÖLÜME BOŞALTILDI
 
Öte yandan Didim Belediyesi ile Aydın Büyükşehir Belediyesi yetkilileri arasında yapılan görüşmeler sonucunda ilçede biriken çöplerin Didim Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisi’nde bulunan, sızdırmaz tabakalı 2’nci bölüme boşaltılmasına karar verildi. Gece boyunca yaklaşık 65 tonluk çöpün 2’nci lota boşaltıldığı belirtildi. Tesiste söndürme çalışmaları aralıksız sürüyor.

Yayın Tarihi : 11.07.2016 : 15:06

Etiketler : Didimde    Katı    Atık    Alanında    Yangın    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8270
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN