Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kortların Şampiyonu Karadağ'dan Çıktı

Kortların Şampiyonu Karadağ'dan Çıktı
Uluslararası Buca Belediye Başkanlığı Bayanlar Tenis Turnuvası’nda kupa Karadağ’ın oldu. 19 ülkeden 22’si yabancı olmak üzere toplam 39 tenisçinin katıldığı ve 10 bin dolar ödüllü turnuvanın tek bayanlar kupasını Karadağ’dan Ana Veselinovic kaldırdı. Turnuvanın tek bayanlar finalinde Venezuellalı Aymet Uzcategui ile kıran kırana bir maç sergileyen Ana Veselinovic, setleri 6-3 ve 6-4 alarak turnuvanın şampiyonu oldu.

 

Buca’da bayram tatili Uluslararası Tenis Turnuvası heyecanıyla şenlendi. Güçlü raketlerin şampiyonluk için verdiği muhteşem mücadeleler nefesleri kesti. Uluslararası Tenis Federasyonu tarafından 2-10 Temmuz tarihleri arasında Buca Belediyesi Tenis Kulübü kortlarında düzenlenen Uluslararası Buca Belediye Başkanlığı Bayanlar Tenis Turnuvası, birbirinden heyecanlı müsabakaların ardından tek bayanlarda Karadağlı tenisçi Ana Veselinovic’in şampiyonluğuyla sona erdi. Tek bayanlar finalinde Venezuela’dan Aymet Uzcategui ile karşılaşan Ana Veselinovic setleri 6-3 ve 6-4 alarak turnuvayı kazanan tenisçi oldu.
 
19 ülkeden 22’si yabancı olmak üzere toplam 39 tenisçinin katıldığı 10 bin dolar ödüllü turnuvanın çift bayanlar finalinde ise Vlada Ekshiborava (İsrail) ile birlikte korta çıkan Ana Veselinovic, Eden D'oliveira ( Güney Afrika) ve Maria Fernanda Herazo Gonzalez (Kolombiya) çifti ile yaptığı karşılaşma sonunda çiftler şampiyonluğunu da alarak, Buca’dan 2 kupayla ayrılma başarısı gösterdi.
Turnuvayı CHP Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya, Buca Belediye Başkan Yardımcıları Murat Işık ve Hakan Gündüz ve çok sayıda tenis sever büyük bir dikkatle izledi. Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü tenis kortlarında gerçekleşen 10 bin dolar ödüllü turnuvada sıcak havaya rağmen şampiyonluk için varını yoğunu ortaya koyan güçlü raketler, verdikleri mücadele ile izleyenlerden alkış aldı.  
 
Heyecanlı geçen final maçının ardından düzenlenen ödül töreninde şampiyonluğu kazanan Ana Veselinovic birincilik kupasını Buca Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Gündüz’ün elinden alırken, ikinciliği kazanan Aymet Uzcategui‘in kupasını ise CHP Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya verdi. 
 
ŞAMPİYONDAN EÇEV’E ANLAMLI BAĞIŞ
 
Turnuva sonunda kupayı ve para ödülünü kazanan Ana Veselinovic, kendisine Buca Belediye Başkan Yardımcısı Murat Işık tarafından takdim edilen para ödülünü, genç kızların eğitimi için EÇEV’e ( Ege Çağdaş Eğitim Vakfı) bağışladığını açıklayarak, anlamlı bir jest yaptı. Buca Belediye Başkan Yardımcısı Murat Işık eğitime verdiği güzel destekten ötürü başarılı tenisçiye teşekkür ederken, izleyiciler şampiyon Ana Veselinovic’i alkış yağmuruna tuttu.

Yayın Tarihi : 11.07.2016 : 10:54


Yorumlar

3303
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN