Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hasta Kadına Bakan Elvan Sahip Çıktı

Hasta Kadına Bakan Elvan Sahip Çıktı
Mersin’de yatağa bağlı yaşayan MS hastası 44 yaşındaki İsmihan Gönül, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın talimatıyla bir bakım evine yerleştirildi.

 

8 yıldır önce görme, konuşma ve yürüme fonksiyonlarını etkileyen MS hastalığına yakalanan İsmihan Gönül’ün eşi Adnan Gönül, 13 Haziran’da cezaevine girdi. Bunun üzerine kendi evleri boşaltılan Gönül, ablası Saliha ile eniştesi Ahmet Yeni’nin Mezitli İlçesi’ne bağlı Seymenli Mahallesi’ndeki 2 odalı evine yerleştirildi. Konuşamayan, yemek yiyemeyen ve sadece gözlerini hareket ettirebilen talihsiz kadının bakımını da ablası ve eniştesi yüklendi.
 
Şırıngayla beslediği annesinin bir bakım evine yatırılmasını isteyen Seçkin Gönül annesinin durumunun çok kötü olduğunu belirterek, "Sadece elini biraz kıpırdatabiliyor. Lütfen annemin bakımlarını, tedavisini yapın. Bakımevine yatırılmasını istiyorum. Orada daha iyi bakarlar. Her gün sağlığını kontrol ederler. Annemi mama ve su ile besliyorum. Mama ve suyu enjektörle hortuma takıp besliyorum" diye konuştu.
 
BAKIMEVİNE YERLEŞTİRİLDİ
 
Talihsiz kadının hastalığını basından öğrenen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, telefonla Ahmet Yeni’yi aradı. Geçmiş olsun dileklerini ileten Elvan, Yeni’den İsmihan Gönül’ün sağlık durumu hakkında detaylı bilgi aldı. Bakan Elvan da sonra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nü arayarak kadının bakımı için gerekenin yapılması talimatını verdi. Bunun üzerine yetkililer bugün sabah Ahmet Yeni’nin evine giderek İsmihan Gönül’ü alıp bir bakım evine yerleştirdi. Gönül’ün oğlu Seçkin ile eniştesi Ahmet Yeni, Bakan Lütfi Elvan’a teşekkür etti.

Yayın Tarihi : 10.07.2016 : 18:21

Etiketler : Ms    Hastası    Kadına    Bakan    Elvan    Sahip    Çıktı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3977
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN