Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bodrum Alev Alev

Bodrum'da çıkan orman yangınına hem ekipler hem de vatandaşlar müdahale etti.

 

Bodrum’da piknikçilerin neden olduğu ve yakındaki tarım arazisi ve zeytinliklere de sıçrayan yangın, havadan ve karadan müdahalelere rağmen henüz kontrol altına alınamadı. Alevlerin rüzgar nedeniyle sık sık yön değiştirmesi söndürme çalışmalarını güçleştirdi. Alevlerin tehdit etitği Gürece ve İslamhaneleri mahallerindeki 15 ev önlem amacıyla boşaltıldı. Alevler bazı evlerin bahçelerine kadar girince büyük panik yaşandı.
 
Yangında ilk belirlemelere göre 2 bin zeytin ağacını, üç ahır ve depoda zarar gördü. Yanan zeytin ağaçlarını söndürmek isterken 5 kişi hafif yaralandı. Dumandan etkilenen 6 kişi de Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Alevlerin indiği Bodrum- Turgutreis karayolu da tamamen trafiğe kapatıldı.
 
İlçedeki çeşitli firmalara ait iş makinesi ve su tankereri de söndürme çalışmalarına destek için çağırıldı. Şu ana kadar toplam 40 hektar tarım arazisi ile makilik alanın zarar gördüğü bildirildi.
 
Jandarma, polis ve zabıta ekileri de yangın bölgesinde geniş güvenlik önlemi alıp, vatandaşlara dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunuyor.

Yayın Tarihi : 10.07.2016 : 18:12

Etiketler : Bodrum    Alev    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4767
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN