Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Oğullarının Cenazesini İstiyorlar

Oğullarının Cenazesini İstiyorlar
Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde yaşayan Suriyeli Aleiwi Ailesi, Katar’da trafik kazasında ölen oğulları 30 yaşındaki Abdulhamit Aleiwi’nin cenazesinin Türkiye’ye getirilmesini istiyor.

 

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak 5 yıl önce Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ne gelen Aleiwi Ailesi, evli ve Türk vatandaşı olan kızları Abir Erdoğan’ın yanında yaşamaya başladı. 66 yaşındaki Meryem El Abit, oğlu Abdulhamit’in 6 yıl önce çalışmak için Katar’a gittiğini ve o günden sonra kendisini bir daha görmediğini söyledi. Oğlunun 4 gün önce trafik kazasında hayatını kaybettiğini öğrendiklerini belirten Meryem El Abit, oğlunun cenazesinin Türkiye’ye getirilmesini istedi.
 
Oğlunun yarış yapan iki otomobilden birinin çarpması sonucu yaşamını yitirdiğini duyduğunu anlatan anne Abit, "Cenazenin Türkiye’ye getirilmesi için gerekli başvurularımızı yaptık ancak olumlu sonuç alamadık. Oğlumun cenazesi halen Doha’da Hamed Hastanesi morgunda" diye konuştu. Baba 68 yaşındaki Ahmed Aleiwi ise yılladır hasret kaldıkları ve trafik kazasında ölen oğlunun hiç olmazsa cenazesini görmek istediklerini söyledi.
 
15 yıldır Reyhanlı’da yaşayan Abir Erdoğan da kardeşinin cenazesinin Türkiye’ye getirilmesini istediklerini kaydederek, "Suriye vatandaşı olduğu için Türkiye’ye göndermiyorlar" dedi.

Yayın Tarihi : 10.07.2016 : 12:04

Etiketler : Katarda    Ölen    Oğullarının    Cenazesinin    Getirilmesini    İstiyorlar    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5060
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN