Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Güvenlik Önlemleri Üst Seviyeye Çıkarıldı

Güvenlik Önlemleri Üst Seviyeye Çıkarıldı
Sokağa çıkma yasağının halen kısmen devam ettiği Şırnak’ın İdil İlçesi’nde 16 Şubat- 31 Mart tarihleri arasında PKK’lılara yönelik düzenlenen operasyonların ardından ilçe merkezinde güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkarıldı.

 

Hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için yapılan operasyonda yoğun çatışmaların olduğu Turgut Özal Mahallesi’nde bulunan ve 300 öğrencinin eğitim gördüğü Atatürk İlkokulu ile Yeni Mahallede 100 öğrencinin eğitim gördüğü Fatih Anaokulu binalarına 2 yeni polis karakolu kuruldu. Bu okulların bahçelerine yüksek kuleler kuruldu. Polisin daha önce bu mahallelerde yaşanan olayların tekrarlanmaması için sürekli nöbet tutacağı, bu okullardaki öğrencilerin de başka okullara nakledileceği belirtildi.
 
İLÇEYE 900 POLİS ATANDI
 
PKK’lılara yönelik düzenlenen operasyonlarda ilçeye geçici görev ile gelen yaklaşık 1200 polis görev yaparken, bu polislerin yerine, geçtiğimiz günlerde 900 polis atandı. Böylece İdil’de görevli polis sayısı 1200’e çıktı.
 
İdil’e girmek isteyenler, 4 kontrol noktasından geçtikten sonra ilçeye alınırken, güvenlik güçleri 24 saat uygulamasıyla hem zırhlı araçlarla, hem de yaya olarak bütün mahallelerde aralıksız devriye görevi yürütüyor. Güvenlik kuvvetleri özellikle son günlerde yaşanan bombalı araç saldırılarına karşı yoğun önlemler alırken, ilçede 23.00 ile 02.30 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı devam ediyor.
 
İlçede yollardaki parke taşları sökülüp yerine asfalt yapılıyor. Şırnak İl Özel İdaresi tarafından ilçedeki yollar polis kontrolünde asfaltlanırken, yapılacak çalışmalarda İdil’de 37 kilometre yol asfaltlama yapılacak.

Yayın Tarihi : 10.07.2016 : 11:05

Etiketler : İdilde    Önlemleri    Üst    Seviyeye    Çıkarıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8371
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN