Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şehit Çocuklarına 1 Milyon Liralık Burs

Şehit Çocuklarına 1 Milyon Liralık Burs
Nevvar Salih İşgören Vakfı,şehit çockularına 1 milyon liralık burs verecek.

 

Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Erol Urgun, geçen yıl Ramazan Bayramı’nda bin ve Kurban Bayramı’nda bin 256 şehit çocuğuna bayram ve eğitim kıyafeti yardımı yaptıklarını, bu yıl Ramazan Bayramı’nda İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız ile imzalanan protokol kapsamında 17 ilçe kaymakamlığı aracılığıyla 2 bin yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa bayram öncesi yardımda bulunduklarını belirterek, "Şehitlerimizin çocuklarını da unutmadık. Hep onların yanında olduk, yine olacağız. Nevvar Salih İşgören Vakfı da vatanımızı canı pahasına korumak için şehit olan mehmetciklerimize karşı sorumluluğunu yerine getirmek ve diğer duyarlı STK’lara da öncülük edebilmek adına 1 milyon lira eğitim yardımında bulunacak. Daha önce benzer bir çalışmayı şehit polis çocukları için İzmir ölçeğinde yapmıştık. Bu desteği Türkiye geneline yaymak için çalışmalara başladık. Kurucumuz merhum Salih İşgören sağlığında Şehit Ailelerinin Derneği’ne kullanmaları için bir ofis daire, Mehmetçik Vakfı’na Kordon’da işyeri, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na hem Kordon’da işyeri hem de İnciraltı’nda büyük bir villa bağışlamıştı. Biz de vakıf olarak geçen yıl Şehit edilen Opr. Dr. Kamil Furtun adının verildiği bir yoğun bakım ünitesini Gaziemir’de hizmete açtık. Nisan ayında İl Müftülüğü ile işbirliği içerisinde İzmir’in dört ilçesinde Şehitlerimiz için mevlüt ve Kur’an okutup lokma dağıttık ve gelenlere kitap hediye ettik. Önümüzdeki süreçte Buca ve Çiğli’de yapacağımız öğrenci yurtlarından birisine Şehit Savcı Selim Kiraz’ın diğerine de Şehit J.Teğmen Abdülselam Özatak’ın adını vermek için ailelerinden izin alacağız. İzmir’in asker, polis, sivil bütün şehitlerinin adını görebileceğimiz bir şehitlik anıtı ve hayat hikayelerinin ölümsüzleştirildiği bir İzmir Şehitler Müzesi yapmayı hedefliyoruz. Ne yapsak şehitlerimize olan minnet borcumuzu ödeyemeyiz!
 
Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Erol Urgun, hayırseverler merhum Salih İşgören ve eşi Nevvar İşgören’in sağlıklarında İzmir’e kazandırdıklarını göz önüne aldıklarında bugüne kadar onlara yaklaşmakta bile zorlandıklarını söyledi. Urgun, şöyle konuştu:
 
“Vakıf olarak bize bir bayrak teslim edildi. Bizim görevimiz bu bayrağı götürebildiğimiz en ileri noktaya kadar taşımaktır. Hayırseverimizin sağlığında bize yönelik, ’ne hayır yapacaksanız valilik makamı ile koordineli hareket edin’ şeklinde sözlü vasiyeti vardı. Biz de değerli hayırseverimizin vasiyetinden ödün vermeden yapılan tüm hayırlarla ilgili dönemin İzmir Valisi’ne mutlaka bilgi veriyor, onayını alıyoruz. Daha önceki valilerimiz Cahit Kıraç ve Mustafa Toprak ile yaptığımız protoller ve çalışmalar bunun güzel örnekleri. Şimdiki valimiz Erol Ayyıldız ile de bu Ramazan Bayramı öncesi ilk protolümüzü 2000 yetim çocuğun kıyafet yardımı için yaptık, inşallah daha güzel projelerde birlikte çalışmalarımız devam edecektir.Daha önceki valilerimize yaptığımız gibi bir çalışma raporunu kendilerine arz edeceğiz. Nevvar Salih İşgören Vakfı olarak İzmir’de çok önemli misyon üstlendiğimizin farkındayız. Çünkü kentin hangi noktasına giderseniz gidin mutlaka hayırseverlerimizin adını görmeniz mümkün. Bunun sorumluğunun bilincinden önemli işlere imza attığımız düşünüyoruz. Ancak durmak yok. İzmirimiz için çok önemli projelerimiz var. Bunları da kısa sürede hayata geçireceğimize inanıyoruz."

Yayın Tarihi : 10.07.2016 : 11:05

Etiketler : Şehit    Çocuklarına    Milyon    Liralık    Burs    Bölge   


Yorumlar

8346
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN