Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çanakkale’de Gestaş 6 Günde 120 Bin Araç Taşıdı

Çanakkale’de Gestaş 6 Günde 120 Bin Araç Taşıdı
Çanakkale Boğazı ve adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan Gestaş firması, 9 günlük bayram tatilinin 6 günlük bölümünde, toplam 120 bin araç taşıdı. Normal zamanda günlük taşınan araç sayısı 5-7 bin arasında değişirken, bayram tatili döneminde günlük taşınan araç sayısı ortalaması 20 bine ulaştı.

 

Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş. yetkilileri, 9 günlük Ramazan Bayramı döneminde, Çanakkale-Eceabat, Çanakkale-Kilitbahir, Lapseki-Gelibolu, Geyikli-Bozcaada ve Kabatepe-Gökçeada hatlarında toplam 18 feribotu ile saatsiz sefer yaptı. Tatile gidenler ve dönenler dolmuş usulü seferlerle boğazın bir yakasından diğer yakasına, adalara ve tekrar ana karaya taşındı.
 
Gestaş firması yetkilileri, 3 ila 8 Temmuz arasında günde ortalama 20 bin araç olmak üzere toplamda 120 bin aracın feribotlarla taşındığını bildirdi. Normal günlerde günlük taşınan araç sayısının 5-7 bin olduğu, bayram tatilindeki yoğunluk nedeniyle bu sayısın 20 bin ortalamasına ulaştığı açıklandı. Bugün ve yarın rakamlarıyla birlikte 9 günlük bayram tatili boyunca feribotlarla taşınan araç sayısının 150 bini bulmasının beklendiği ifade edildi.
 
Yetkililer, tatilcilere yoğunluğu hissettirmemek için tüm hatlarda sürekli ring yaptıklarını ve dolmuş usulü çalıştıklarını belirtti.

Yayın Tarihi : 09.07.2016 : 19:15


Yorumlar

2159
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN