Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karacasu’daki Orman Yangını Kontrol Altında

Karacasu’daki Orman Yangını Kontrol Altında
Aydın’ın Karacasu İlçesi’nde dün öğlen başlayan orman yangını, bu gece kontrol altına alındı. Dağlık bölgede ve 150 hektarlık alanda zarara yol açan orman yangını sonrası, bölgede soğutma çalışması başlatıldı.

 

Alemler Mahallesi Küçük Yayla Mevkii’nde dün öğle saatlerinde çıkan ve rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen orman yangını, bu gece yarısı kontrol altına alınabildi. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Denizli, Aydın ve Muğla’daki işletmelerden birliklerin sevk edildiği yangına 8 helikopter, 4 uçak, 30’un üzerinde arazöz, 4 dozer, yaklaşık 200 orman işçisinin yanı sıra Aydın Büyükşehir Belediyesine ait 2 adet 12 tonluk su tankerleriyle müdahale edildi. Gün boyu aralıksız süren söndürme çalışmalarına rağmen kontrol altına alınamayan yangında, havanın kararması nedeniyle, uçak ve helikopterlerin saat 20.00’de bölgeden ayrıldığı, karadan devam eden söndürme çalışmaları sonucu alevlerin gece yarısı kontrol altına alınabildiği belirtildi. Bölgede, soğutma çalışmalarının sabaha kadar sürdüğü öğrenildi.
 
YÖN ARACI EKİPLERİ YÖNLENDİRDİ
 
Yangında Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nden gelen uydu sistemleriyle donatılmış yön belirleme aracı ile havadan ve karadan çalışmalara katılanların yönlendirildiği öğrenildi. Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangında 150 hektar ormanlık alanın zarar gördüğü belirtildi. Zarar tespit çalışmalarının da sürdüğü ifade edildi.

Yayın Tarihi : 09.07.2016 : 16:31

Etiketler : Karacasu    Orman    Yangın    Aydın   


Yorumlar

8467
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN