Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hamzaoğlu:''Gitmek İsteyeni Tutmayız''

Hamzaoğlu:''Gitmek İsteyeni Tutmayız''
Bursaspor teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, takımının bu sabah yaptığı antrenmanda yeni transferler ve takımın son durumunu değerlendirdi, "Gitmek isteyeni, tutmayız" dedi.

 

Hamza Hamzaoğlu, ilk olarak Bekir Yılmaz’ın kendilerine ayrılmak istediğini ilettiğini belirtirken şunları söyledi:
 
"Biz de onayladık. Yaşanan ve bizim de hoşumuza gitmeyen şeyler vardı. Bekir de ayrılma kararı almıştı. Şu anda kendisi de kulüp bakıyor. Bakaye de aynı şekilde. Hem maliyetler de yüksekti. Mecburen ayrılmak zorunda olduğumuz arkadaşlar da var aramızda. Mert de aynı şekilde. O da çarşamba gününe kadar düşünecek. Yönetimiz de görüşmelerini sürdürüyor. Belki bizimle devam edecek, belki de Mert de başka kulübe geçecek."
 
"OYUNCUYU ZORLA TUTMAYIZ"
 
Dzsudzsak ve Necid’in durumu konusundaki soruya sda cevap veren Hamza Hamzaoğlu, şöyle konuştu:
 
"Geçen sene Balasz Dzsudzsak’dan yeterli verimi elde edemedik. Bazı oyuncular adaptasyon sıkıntısı süresi ve sıkıntısı yaşıyorlar. Kendini buraya ait hissetmeye ve burada verimli olacağını düşünmeyen hiçbir oyuncuyu zorla tutma niyetimiz yok. İnşallah onlar da arzuladıkları şekilde istedikleri kulübe giderler. Kulübümüze de mali yükleri oldu. Giderlerse bunu da karşılayarak gidecekler. Kalırlarsa da bizim iyi oyuncularımız. Kadromuz da onları göreceğiz. Teklifler var. Avrupa Şampiyonası’nda iyi de performans sergilediler. Kulübümüz için inşallah en iyi şekilde çözümlenecek. Bunlara Necid de dahil. Kalacağız derlerse de bizimle beraber devam edecekler."
 
"TRANSFERE İHTİYACIMIZ GÖZÜKMÜYOR"
 
Hamza Hamzaoğlu, kamptan sonra oyuncu transfer edilip edilmeyeceği sorusuna da şu cevabı verdi:
 
"Şu anda mevkii olarak transfer düşünmüyoruz. Kampta takımımızı göreceğiz. İhtiyaçlarımız daha net bir şekilde ortaya çıkacak ve ona göre hareket edeceğiz. Belki hiç ihtiyacımız olmayacak. Kendi içimizden hepsini çözmüş olacağız. Şimdilik transfere ihtiyacımız görünmüyor."
 
"SABIRLI OLMAK ÇOK ÖNEMLİ"
 
Bursaspor  taraftarlarına mesajlar da gönderen Hamza Hamzaoğlu, "Bu sene hedefimiz şampiyonluk, şampiyon olacağız" gibi güzel kelimeler söylemek isteyebileceğini, ancak bunun gerçeği yansıtmayacağını vurgularken de şöyle konuştu:
 
"Hedefi, zaman ve sezon içindeki performanslar belirler. Ne kadar aile olabiliyoruz. Ne kadar zor günlerde birbirimize destek olabiliyoruz, ne kadar kötü günlerden sonra ayağa kalkabiliyoruz hedefi bunlar belirler. Taraftarlarımız şunu bilsinler; Bursaspor hedefi olan bir kulüp ve her zaman da böyle olacak. Biz bu takımı layık olduğu yerlere getirmek için elimizden geleni yapacağız. Elimizden gelenin maksimumunu vereceğiz. Herkes saha içinde o mücadeleyi gösterecek. Yönetimimiz, taraftarımız destekleyecek bizi. Herkes elinden geleni yapacak. Ben bunun sözünü verebilirim. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Futbolda her zaman iyi olamazsınız, kötü günlerde de onlara ihtiyacımız daha fazla olacak. Onlar da bizi o günlerde destekleyip, o açığımızı o şekilde kapatacaklar. Eğer hedefe ulaşmak istiyorsak hep beraber yapılacak bir şey. Aynı hedefe ve amaca odaklanmamız lazım. Sabırlı olmak çok önemli. Çünkü adım adım taşları yerine koyuyoruz. Yetişen gençlerimiz var. Onların da zamana ihtiyacımız var."
 
"İSTEDİĞİMİZ OYUNCULARI ALDIK"
 
Hamza Hamzaoğlu, "istediğiniz bir kadroyu oluşturdunuz mu? Diğer rakipleriniz fazla transfer yapamadı. Bu sizi bir adım öne geçirdi mi? sorusuna da şu karşılığı verdi:
 
"Tabii ki bu bizi bir adım öne geçirdi. Biz eğer bu transfer dönemlerinde kulübün mali yapısını düşünmeden hareket edersek onların yaşadığı mali kriter sıkıntılarını biz de önümüzdeki yıllarda yaşarız. Biz gelecek yıllarda bu sıkıntıyı yaşamama adına daha akılcı hareket etmek zorundayız. O yüzden biraz sabırlı olacağız. Önce kulübü doğru mali yapıya oturttuktan sonra büyük hedefler koyabiliriz ve çok büyük transferler yapabiliriz. Şu anda kulübün ihtiyacı olan şey düzlüğe çıkmak ve kendi ayakları üzerinde durabilmek. Önce bazı şeyleri aşmamız gerekecek. Sadece mali durumu düşünüyoruz diye algılanmasın. Biz daha az maliyetli ama daha çok verim alabileceğimiz oyuncuları kadromuza kattık. Bizim istediğimiz bütün oyuncuları da aldık. Bundan dolayı yönetime teşekkür ediyorum."
 
Denedikleri oyuncular hakkında da göüşünü açıklayan Hamza Hamzaoğlu, "Oyuncu keşfetme ekibimizin gözlemleriyle bu arkadaşlarımızı aldık. Genç oyuncular ve değerlendireceğiz. İleride kulübümüze faydalı olacağını düşündüğümüz olursa onları da kadromuza katacağız" dedi.

Yayın Tarihi : 09.07.2016 : 12:12

Etiketler : Bursaspor    teknik direktör    Hamza Hamzaoğlu   


Yorumlar

3439
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN