Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Liderler Aile Fotoğrafı Çektirdi

Liderler Aile Fotoğrafı Çektirdi
Polonya'nın ev sahipliğinde düzenlenen Nato Zirvesi 28 devlet ve hükümet başkanının çektirdiği aile fotoğrafıyla birlikte başladı. ABD Başkanı olarak son aylarını sürdüren Obama'nın bütün liderlerle tokalaşması dikkat çekti.

 

NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi, 28 devlet ve hükümet başkanlarının çektirdiği aile fotoğrafının ardından başladı. ABD Başkanı olarak son aylarını sürdüren Obama'nın bütün liderlerle tokalaşması dikkat çekti.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Varşova'da gerçekleştirilen NATO Hükümet ve Devlet Başkanları Zirvesi aile fotoğrafında yer aldı. Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile en ön sırada yer aldı.
 
NATO ÜYESİ OLMAYAN Ukrayna DEVLET BAŞKANI POROŞENKO DA ZİRVEDE
 
Türkiye'yi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki heyetin temsil ettiği NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi, Polonya'nın başkenti Varşova'da başladı. Polonya'nın ev sahipliğini yaptığı zirveye ABD Başkanı Barack Obama'nın yanı sıra NATO üyesi 28 ülke ve ortak ülkelerin devlet ve hükümet başkanları, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Uluslararası Para Fonu ve Dünya Bankası gibi uluslararası kuruluşlardan üst düzey yetkililer katılıyor. Zirvede NATO üyesi olmayan Ukrayna'nın Devlet Başkanı Petro Poroşenko da bulunuyor. Ukraynalı pilot ve milletvekili Nadejda Savçenko'nun Poroşenko'ya eşlik etmesi ise dikkati çekti.
 
GÜNDEM YOĞUN
 
Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in zirveye katılan liderleri tek tek karşılamasının ardından aile fotoğrafı çekildi. Türkiye'yi Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki heyet temsil ettiği zirvenin Gündeminde Rusya'nın bölgedeki askeri hareketliliği, terör örgütü DAEŞ ile mücadele, Ukrayna'daki kriz, Kırım'ın yasa dışı ilhakı ve İngiltere'deki referandumda AB'den ayrılma kararı çıkması sonrasında İngiltere ile AB ve NATO arasındaki ilişkilerin geleceği gibi konular bulunuyor. Zirvenin ilk gününde NATO-Gürcistan Komisyonu Toplantısı yapılacak, ikinci gününde ise Afganistan ve Ukrayna oturumları düzenlenecek. Ayrıca NATO ülkelerinin dışişleri ve savunma bakanları da bir araya gelecek.
 

Yayın Tarihi : 08.07.2016 : 22:00

Etiketler : ABD    NATO    Rusya    Avrupa    Gündem    Varşova    Polonya    Ukrayna    İngiltere    Gürcistan    Azerbaycan    Afganistan    Barack Obama    İlham Aliyev    Dünya Bankası    Tayyip Erdoğan    Avrupa Birliği    Birleşmiş Milletler    Recep Tayyip Erdoğan    Uluslararası Para Fonu    kanalben    ben tv       


Yorumlar

8695
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN